Home Kategorie Porady Oto jak skutecznie pozbyć się bólu głowy w zaledwie 5 minut. Tabletki nie będą już potrzebne

Oto jak skutecznie pozbyć się bólu głowy w zaledwie 5 minut. Tabletki nie będą już potrzebne

Oto jak skutecznie pozbyć się bólu głowy w zaledwie 5 minut. Tabletki nie będą już potrzebne

Jeśli złapie Cię ból głowy i po chwili będzie nie do zniesienia, a nie masz przy sobie żadnej tabletki, możesz spróbować innej metody. Mianowicie akupresury.

Co to właściwie jest akupresura?

Jest to sposób masażu odpowiednich miejsc naszego ciała, który przynosi ulgę w najróżniejszych dolegliwościach. Skuteczność akupresury została potwierdzona przez wiele badań naukowych.

W jaki sposób masować?

Znajdź sobie jakieś ciche i spokojne miejsce, gdzie nikt Ci nie będzie przeszkadzać. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się. Masaż taki nie trwa strasznie długo, bo między 30 a 60 sekund. Wykonuj go lekkimi, okrężnymi ruchami. Zazwyczaj po takiej sesji ból ustępuje 5 do 10 minut później.

#1.

Jest to punkt trzeciego oka. Znajduje się w miejscu połączenia nosa z czołem. Masaż tego punktu pomaga między innymi na zmęczone oczy.

#2.

Są to symetryczne punkty znajdujące się u podstawy wewnętrznej krawędzi brwi.  Masaż tego miejsca zmniejsza katar i poprawia ostrość wzroku. Masuj je przez około minutę, naciskając lub wykonując okrężne ruchy.

#3.

Są to punkty znajdujące się po obu stronach nozdrzy. Jeśli chcesz je odnaleźć, wyczuj wgłębienie w dolnej części kości policzkowej. Taki masaż  otwiera zatoki, łagodzi stres i zmniejsza ból głowy oraz zębów.

#4.

Są to punkty leżące w tylnej części głowy. Znajdują się między uchem, a początkiem kręgosłupa, dokładnie na samym środku. Masaż w tych miejscach zmniejsza przekrwienie nosa, ból oczu i uszu, a także silne bóle głowy oraz migrenę.

#5.

Szukaj ich w odległości około 2 – 3 centymetrów od początku linii włosów na obszarze skroni. Aby je znaleźć, namierz niewielkie wgłębienie w tych okolicach. Nacisk w tym miejscu łagodzi ból okolic skroni, a także zmęczenie oczu.

#6.

Są to symetryczne punkty między kciukiem i palcem wskazującym. Masaż ich zmniejsza bóle pleców, zębów i napięcie w szyi.

Źródło: brightside.me

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
201
Ha ha
Ha ha
32
Wow
Wow
58
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
26

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz