Home Kategorie Porady Wiesz jak zaangażować hormony w spalanie tkanki tłuszczowej? Jeśli tak, schudniesz bez trudu!

Wiesz jak zaangażować hormony w spalanie tkanki tłuszczowej? Jeśli tak, schudniesz bez trudu!

Wiesz jak zaangażować hormony w spalanie tkanki tłuszczowej? Jeśli tak, schudniesz bez trudu!

Proces utraty wagi różni się w zależności od organizmu, lecz odpowiednie odżywianie może go wspomóc poprzez produkcję hormonów, pełniących rolę spalaczy tłuszczu.

Jeżeli byłeś kiedyś na diecie redukcyjnej, na pewno porównywałeś swoje efekty z innymi i dostrzegłeś, że niektórzy nie mają kompletnie problemu z utratą wagi. Choć ma to związek między innymi z otoczeniem i uwarunkowaniami genetycznymi to największe przeszkody wprowadza brak równowagi hormonalnej.

Aktywowanie hormonów w celu utraty wagi

Zmniejszenie masy ciała, poprzez zastosowanie diety, wymaga wiele pracy i wysiłku, lecz mimo to nadchodzi moment, w którym Twoja waga zatrzymuje się i nie możesz nic na to poradzić. Istnieją trzy metody, którymi pobudzisz produkcję odpowiednich hormonów – one pomogą Ci w walce z tłuszczem podobnie jak szybki metabolizm.

Wyeliminuj cukier

Fundamentem utraty wagi jest wyeliminowanie z diety węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Produkty skrobiowe, alkohol i słodycze potrafią szybko dostarczyć nam masę energii w bardzo krótkim czasie, lecz odbija się to negatywnie na procesie spalania tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm nie sięga po zapasy energetyczne, zgromadzone w formie tłuszczu. 

Plan dietetyczny

Regularne godziny posiłków i ich odpowiedni skład mają bardzo duży wpływ na efekt końcowy naszej ciężkiej pracy. Koniecznie musisz zastąpić napoje słodzone sokami, wodą lub herbatami ziołowymi. Ciekawym mechanizmem jest także zwiększenie wydatku kalorycznego w procesie trawienia. W tym celu powinieneś jeść dużo warzyw, najlepiej jeśli będą surowe lub przyrządzone na parze.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest aktywowanie hormonu zwanego leptyną, gdyż odpowiada za regulowanie uczucia głodu. Jeśli poziom leptyny nie jest odpowiednio uregulowany, mogą wystąpić napady głodu i to w dodatku o kompletnie losowych godzinach. Taki stan rzeczy zmienia dietę w horror.

By zapewnić odpowiedni poziom leptyny, zaleca się jedzenie marchewek. Zawierają one związki nazywane karotenoidami, będącymi źródłem antyoksydantów, poprawiających pracę mózgu i stymulujących organizm do prawdiłowej produkcji leptyny.

Ćwicz regularnie

Regularny trening jest bardzo istotną częścią procesu spalania tkanki tłuszczowej. Przyspiesza tempo metabolizmu spoczynkowego, ponieważ organizm dostaje zadanie domowe w postaci regeneracji tkanek mięśniowych. W dodatku, dzięki aktywności fizycznej organizm wydziela hormon zwany oksytocyną. Ma on duży wpływ, mówiąc ogólnie, na nasze zachcianki.

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza: 1 zabieg za 99,99 zł i więcej w Studiu Modelowania i Urody Sylwetka Atelier

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz