Home Kategorie Inspirujące Kiedy patrzyłam, jak wlewa odżywkę do zlewu, zdziwiłam się, ale teraz robię to samo.

Kiedy patrzyłam, jak wlewa odżywkę do zlewu, zdziwiłam się, ale teraz robię to samo.

Odżywka do włosów to coś, co posiadamy niemal w każdej łazience większości kobiety (i zazwyczaj nie jest to tylko jedno opakowanie).

Jeśli zdarzy się, że panowie będą narzekać, że coś za dużo tych odżywek, wystarczy przesłać im ten artykuł – niech się dowiedzą, z jakiego powodu ten kosmetyk jest absolutnie niezbędny! 🙂

  1. Koniec z elektryzowaniem się włosów

Odżywka nie jest przeznaczona tylko do swoich podstawowych zadań, jakim jest odżywianie i wzmacnianie włosów. Dzięki niej włosy nie będą się  również elektryzować. Wystarczy nanieść trochę produktu na ręce i przeczesać nimi włosy na całej długości. Ten sposób pomoże też na niesforne włosy, które puszą się, kiedy poczują wilgoć w powietrzu.

  1. Skołtunione włosy

Kto ma małe dzieci ten wie, że może to stanowić duży problem. Zamiast na siłę rozczesywać splątane włosy, lepiej będzie wymieszać odżywkę z wodą (w proporcjach 1:9) w butelce z atomizerem, spryskać nią włosy i dopiero wtedy delikatnie rozplątywać je palcami.

od1\

Źródło: pixabay.com

  1. Mycie ręczne

Wszyscy wiemy, że wyjątkowo delikatne rzeczy należy prać ręcznie… używając odżywki do włosów. To najdelikatniejszy środek do prania 🙂 

  1. “Skurczone” ubrania

Niestety, ten sposób nie zawsze się sprawdza, ale czasem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko spróbować. Zdarzyło Wam się wyjąć z pralki bluzkę, która nagle zrobiła się o co najmniej dwa rozmiary mniejsza? Włóżcie ją do miski z wodą z dodatkiem łyżki odżywki. Kiedy ubranie nasiąknie wodą, delikatnie je porozciągajcie.

od2

Źródło: pixabay.com

  1. Ochrona butów

Ta sztuczka przyda się zimą, kiedy sól i śnieg zostawiają brzydkie ślady na butach. Przed wyjściem z domu wystarczy nałożyć nieco odżywki na skórzane buty i zabezpieczyć je – będą jak nowe!

  1. Za ciasna obrączka lub pierścionek

żeby szybko uratować opuchnięty palec, należy posmarować go odżywką (lub czymkolwiek o podobnej konsystencji) i spróbować delikatnie zdjąć pierścionek.

od3

Źródło: pixabay.com

  1. Skrzypiące drzwi

Na nieznośny dźwięk pomoże odżywka – a do tego będzie nam ładnie pachnieć w domu 🙂

  1. Odświeżacz powietrza

Wspomniana  wcześniej mieszanka wody i odżywki w butelce z atomizerem będzie świetnym odświeżaczem powietrza! Spryskajcie tym zasłony i dywany – zapach pozostanie dłużej.

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
63
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz