Home Kategorie Poruszające Mały chłopiec wsiadł do pociągu i ślad po nim zaginął. Po 25 latach, na jaw wyszła wstrząsająca prawda.

Mały chłopiec wsiadł do pociągu i ślad po nim zaginął. Po 25 latach, na jaw wyszła wstrząsająca prawda.

Historia Saroo, pochodzącego z Indii 4-latka, jest naprawdę poruszająca. Gdy pewnego dnia, znalazł się w zupełnie obcym świecie, jego życie obróciło się o 180 stopni.

z20781816Q,Chlopiec-wsiadl-do-przypadkowego-pociagu-i-zaginal

Chłopiec wychowywał się w ubogiej rodzinie i wraz ze starszym bratem, codziennie udawali się na stację kolejową, by prosić przyjeżdżających o pieniądze. Któregoś razu, brat nakazał mu na siebie zaczekać, podczas gdy sam zajęty był zdobywaniem jedzenia. Czas oczekiwania dłużył się, a 4-latek był coraz bardziej zmęczony. Postanowił, że odpocznie chwilę w pociągu. Nie spodziewał się, że chwila ta trwać będzie aż 25 lat…

Saroo nie potrafił pisać, ani czytać. Nie znał swojego nazwiska, nie wiedział, jak brzmi nazwa jego rodzinnej wioski. Niestety, w przedziale znalazł się zupełnie sam. Pech chciał, że pociąg ruszył i mały Saroo wkrótce trafił do Kalkuty. Na miejscu spotkał młodego człowieka, który odprowadził go do sierocińca. Niedługo potem pewna zamożna, australijska rodzina, zdecydowała się adoptować. Choć Saroo niczego nie brakowało, wciąż tęsknił za swoją mamą i bratem.

z20781843Q,Chlopiec-wszedl-do-przypadkowego-pociagu-i-zaginal

Zrozpaczona mama robiła wszystko, by odnaleźć swoje dziecko. Niestety, bezskutecznie. Dopiero po wielu latach, Saroo znalazł sposób, by spotkać się z rodziną.

W internetowej aplikacji poszukiwał miejsca, które zapamiętał z czasów dzieciństwa. Przeglądając zdjęcia indyjskich miast, wreszcie trafił na znajomy most. Po 25 latach odnalazł również miasto, w którym się urodził – Ganesh Tala.

Natychmiast zdecydował się odwiedzić swą rodzinę. Obawiał się, że bliscy go nie rozpoznają i przeżyje wielkie rozczarowanie. Tak się jednak nie stało, bo gdy tylko zapukał do drzwi, starsza kobieta, która ukazała się jego oczom, rzuciła mu się na szyję. Po 25 latach, Saroo nareszcie spotkał się ze swą mamą.

Niestety okazało się, że jego starszy brat nie żyje – miesiąc po zniknięciu Saroo, wpadł pod pociąg.

29-letek nie zdecydował się na powrót do swojej ojczyzny. Utrzymuje jednak stały kontakt z mamą, którą wspiera finansowo. Historię, którą przeżył, opisał w książce zatytułowanej “Długa podróż do domu”.

Źródło: Youtube

Chochołowskie Termy: baseny
Chochołowskie Termy: baseny
89,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej dla 1 osoby od 55 zł i więcej opcji

Twoja reakcja?

Super
Super
106
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
52
Smutny
Smutny
181
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz