Home Kategorie Poruszające Szła po drodze ciągnąc za sobą tylne łapki. Liczyła na to, że ktoś w końcu jej pomoże.

Szła po drodze ciągnąc za sobą tylne łapki. Liczyła na to, że ktoś w końcu jej pomoże.

Poppy jest jeszcze szczeniakiem, ale już wiele wycierpiała w swoim życiu. Jej kręgosłup został zmiażdżony, przez co tylne łapy były zupełnie bezużyteczne.

Susanne Vogel, która na co dzień obserwuje życie słoni w obozie badawczym w Botswanie, wracając pewnego dnia do bazy, natknęła się na Poppy. Suczka szukała pomocy. Powoli czołgała się w stronę obozu, jednak dotarcie tam mogło zająć jej nawet kilka tygodni.

lapy1

Wyczerpany pies szukał pomocy i miłości. Najbliższy weterynarz znajdował się osiem godzin jazdy od obozu, a zespół badaczy nie mógł się tam udać. Przez kilka dni opiekowali się Poppy jak tylko mogli. Byli w szoku, że psina przeżyła uraz i drogę do obozu.

To może Cię zainteresować:  Ośmiu anestezjologów ze szpitala im. Narutowicza złożyło wypowiedzenia

lapy2

Badacze wiedzieli, że muszą jej pomóc. Determinacja tego pieska nie mogła pójść na marne. Ostatecznie trafiła do weterynarza.

lapy3

Nowi przyjaciele poświęcili się opiece nad psiną. Okazało się, że ma ona około 7 miesięcy, a żeby wyszła z tego w całości niezbędna jest operacja. Szanse na przeżycie były jednak minimalne.

lapy4

Poppy miała jednak tyle siły i determinacji, że zespół badaczy nie mógł się poddać, dopóki nie uda im się jej uratować.

lapy5

Jedzenie, leki i dużo miłości sprawiły, że stan psiny stopniowo poprawiał się. Poppy jednak nie przestawała zaskakiwać. Samodzielnie starała się stanąć na tylnych łapach. Niezwykłe postępy uświadomiły naukowcom jak wyjątkowy jest to pies.

To może Cię zainteresować:  Znaleziony szczeniak skomle z bólu. Kiedy ratownicy odkrywają powód, los psa jest już przesądzony.

lapy6

Poppy robi postępy z dnia na dzień. Jej radość i wola życia jest zaraźliwa. Zostaje w Botswanie jako nowy członek zespołu. Historia tego walecznego psiaka poruszyła ludzi na całym świecie. Między innymi dzięki nim leczenie Poppy było w ogóle możliwe.

lapy7

Źródło: gofundme.com

Day spa Pro Komfort i Premium
Day spa Pro Komfort i Premium
119,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa Pro Komfort od 119 zł i więcej opcji w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz