Home Kategorie Porady Oto dlaczego powinniśmy codziennie żuć goździki. Za tą radę muszę podziękować mojemu lekarzowi!

Oto dlaczego powinniśmy codziennie żuć goździki. Za tą radę muszę podziękować mojemu lekarzowi!

Pierwszy raz usłyszałem o dobroczynnych właściwościach goździków w filmie dokumentalnym o medycynie z starożytnych Chin. Od setek lat używa się tam tej przyprawy w celach medycznych.

Powszechnie znanym zastosowaniem goździków jest wkładanie ich pomiędzy bolące zęby. Właściwości przeciwbólowe i antybakteryjne tej przyprawy skutecznie radzą sobie z infekcjami jamy ustnej. To jednak nie koniec! Poniżej przedstawimy 5 zastosowań goździków w medycynie:

goz1

Pozbywanie się pasożytów

Jeśli często odczuwasz bóle brzucha oraz masz biegunki, powinieneś dwa razy dziennie żuć goździki. Zaradzą niestrawności, biegunce oraz zabezpieczą Twój układ pokarmowy przed atakiem pasożytów.

goz2

Infekcje jamy ustnej

Goździki mogą być stosowane miejscowo oraz zewnętrznie. Łagodzą ból zębów oraz dziąseł, a także mają działanie antyseptyczne. Przyjemny bonus? Żucie goździków błyskawicznie odświeża oddech!

goz3

Ból gardła

Jeżeli czujesz, że łapie cię angina, a do lekarza idziesz dopiero za kilka godzin, weź goździki! Łącząc pokruszone goździki z miodem stworzysz silną substancję przeciwbólową i odkażającą. Nasącz nią wacik i delikatnie posmaruj nią migdałki – oczywiście jeżeli nie masz odruchu wymiotnego!

goz4

Piękna i odmłodzona skóra na dłużej

Goździki zawierają w sobie substancje, które świetnie radzą sobie z niszczeniem wolnych rodników. Dzięki temu nasz organizm wolniej ulega procesom starzenia. Ponadto goździki zawierają wiele przeciwutleniaczy, które znakomicie oczyszczają organizm z toksyn.

goz5

Remedium na raka

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały zaskakujące działanie goździków. Jak się okazało, przyprawa ta niweluje ryzyko wystąpienia nowotworu. Najskuteczniej radzi sobie z rakiem piersi. Co najciekawsze, nie działa tylko profilaktycznie, ale również zabija komórki nowotworowe, które pojawiły się już w organizmie!

goz6

Znaliście już te zastosowania goździków? Używacie ich i jak często? Napiszcie w komentarzach! Nie zapomnijcie podzielić się zaskakującym odkryciem ze znajomymi.

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
129,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
94
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz