Home Kategorie Ludzie 12-latek jest w śpiączce po tym jak został pobity w szkole. Nagle otworzył oczy i powiedział te dwa słowa.

12-latek jest w śpiączce po tym jak został pobity w szkole. Nagle otworzył oczy i powiedział te dwa słowa.

Prześladowanie to problem, który może dotyczyć każdego. Jednak najbardziej dotyka uczniów, którzy codziennie muszą się z nim mierzyć.

Szkolne korytarze powinny być bezpiecznym miejscem. Nie powinno tolerować się tam takich zachowań jak agresja czy prześladowania. Historia Henry’ego Sembdnera jest jednak tragicznym dowodem na to, że tak nie jest.

Był to zwykły dzień w szkole Kenyon Woods w małym amerykańskim mieście South Elgin. Dwunastoletni Henry szedł korytarzem, gdy przez przypadek wpadł na innego ucznia. Ten wybuchł gniewem i gwałtownie rzucił chłopaka na podłogę. Henry został tak mocno pobity, że kości jego twarzy były złamane w wielu miejscach, a mózg zaczął krwawić.

spiaczka1

Aby ochronić mózg Henry’ego przed dalszym uszkodzeniem, lekarze zmuszeni byli wprowadzić chłopca w śpiączkę farmakologiczną. Trudno sobie wyobrazić, co musieli czuć jego rodzina i przyjaciele, gdy widzieli go w szpitalu.

– „Widząc go w szpitalu, wszystkie te zdjęcia… to takie smutne… to przerażające!” – powiedział jeden z najlepszych przyjaciół Henry’ego dla ABC News.

spiaczka2

Źródło: facebook.com

Wiadomość o tej tragedii szybko rozeszła się w telewizji i internecie. Jego koledzy wysyłali mu kartki i wiadomości z hashtagiem #HenryStrong. Wiedząc, że chłopak jest fanem baseballu i drużyny Chicago Cubs, nosili koszulki, aby uczcić kolegę.

Wiadomość o tym zdarzeniu trafiła nawet do gracza drużyny, Anthony’ego Rizzo, który okazał wsparcie dla Henry’ego. Zaprosił go na trening oraz mecz, gdy tylko chłopiec się obudzi i wróci do pełni sił.

spiaczka3

Źródło: twitter.com

Rodzina Henry’ego była bardzo poruszona okazanym wsparciem.

– „To niesamowite widzieć, ile osób może zjednoczyć się razem aby pomóc jednej osobie.” – powiedziała matka Henry’ego, Karen.

spiaczka4

Źródło: twitter.com

Tymczasem, mały Henry codziennie robił postępy i w końcu obudził się ze śpiączki. Na swoim blogu, jego matka pisała o przebiegu jego rekonwalescencji.

– „W ciągu najbliższych kilku dni planujemy kolejne wizyty u 10 różnych lekarzy i odpoczynek. Mamy nadzieję, że nie będziemy mieli żadnych opóźnień.” – pisała.

Zdejmując rurkę oddechową, Henry zaskoczył mamę i szybko wypowiedział swoje pierwsze słowa. które brzmiały: „Jestem głodny!”.

spiaczka5

Źródło: facebook.com

Cieszymy się, że Henry obudził się i stopniowo wraca do zdrowia. Taka sytuacja jednak nie powinna się nigdy wydarzyć. Warto podzielić się tą historią, aby świat wiedział, że jakiekolwiek przejawy znęcania się powinny natychmiast się skończyć.

Upiększający pakiet Day Spa
Upiększający pakiet Day Spa
89,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Day Spa za 89,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
27
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
56
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz