Home Kategorie Niesamowite Znalazła jeżowca przy brzegu. Tylko spójrz, co zobaczyła, gdy go odwróciła.

Znalazła jeżowca przy brzegu. Tylko spójrz, co zobaczyła, gdy go odwróciła.

Dolary piaskowe to specyficzne istoty, które żyją mimo iż wyglądają jakby były częścią martwej natury. Nie oddychają ani nie poruszają się.

Na pierwszy rzut oka te istoty nie charakteryzują się niczym niezwykłym, ale wystarczy przyjrzeć się im uważnie, aby przekonać się, że jest całkowicie inaczej. Jeśli miałeś z nimi kiedykolwiek kontakt, pewnie kojarzą ci się z jasnozielono-żółtym kolorem. Wyraźne rowki i otwór w dolnej części oznaczają, że już nie żyją.

Gdy jednak „powracają do życia”, jest to bardzo widoczne. Zmieniają swój kolor na czarno-fioletowy, a gdy je odwrócisz, zobaczysz ruchome włoski.

jezowiec1

Czym się żywią? Przy pomocy swoich włosków jedzą mikroskopijne organizmy unoszące się w wodzie. Potrafią złapać plankton i przenieść go z włosia w kierunku centrum – do ust. Tam zostaje trawiony. Jest to naprawdę dziwne stworzenie. Przyjrzyj się uważnie jeśli kiedykolwiek trafisz na takie.

Żyjące jeżowce są zupełnie nieszkodliwe, jednak gdy zobaczysz je w akcji, na pewno będziesz pod ogromnym wrażeniem. Wystarczy obejrzeć poniższe nagranie.

Źródło: youtube.com

Jazda sportowym autem po torze
Jazda sportowym autem po torze
87,00 zł
99,00 zł
365 dni
do końca oferty!
Przejazd sportowym samochodem na jednym z 15 torów wyścigowych w Polsce od 87 zł z firmą AutoNaTor

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz