Home Kategorie Poruszające Ojciec po śmierci syna: 10 najważniejszych lekcji, które muszą zrozumieć rodzice.

Ojciec po śmierci syna: 10 najważniejszych lekcji, które muszą zrozumieć rodzice.

Utrata dziecka to niezwykle traumatyczne przeżycie. Richard Pringle doświadczył go, gdy jego 3-letni syn zmarł nagle z powodu wylewu krwi do mózgu.

Mężczyzna codziennie musiał zmagać się z potężnym bólem i postanowił podzielić się z ludźmi tym, czego się nauczył. Richard stracił swojego syna Hughiego w 2016 roku. Tragedia ta załamała go. Jak żyć, gdy straciło się najcenniejszą rzecz w życiu? Jest to trudne, a czasami nawet niemożliwe. Trzeba jednak skupić się na tym, czego się nauczyło.

Oto, co Richard stara się robić od tego czasu. Na swoim Facebooku opisuje nie tylko to, co się stało, ale także przekazuje naukę w postaci 10 porad dla każdego, kto jest rodzicem. Każdy jednak powinien przeczytać te słowa.

#1. „Nie da się za dużo całować i kochać.”

richard1

Źródło: facebook.com

#2. „Zawsze masz czas. Przestań robić to, co robisz i baw się, chociazby przez minutę. Nie ma nic tak ważnego, by nie mogło zaczekać.”

#3. „Rób jak najwięcej zdjęć i kręć jak najwięcej filmików. Pewnego dnia może to być jedyne, co Ci pozostanie.”

richard2

Źródło: facebook.com

#4. „Nie wydawaj pieniędzy, spędzaj czas. Myślisz, że liczy się to, ile wydałeś? Nie. Ważne jest to, co robisz.

Wskakuj do basenów, chodź na spacery. Pływaj w oceanie, zbuduj obóz i baw się. Tylko o to proszą. Nie pamiętam, co kupiliśmy Hughiemu, ale pamiętam, co razem robiliśmy.”

richard3

Źródło: facebook.com

#5. „Śpiewaj. Śpiewajcie razem piosenki. Moje najlepsze wspomnienia to te, gdy Hughie siedział mi na ramionach, albo był obok mnie w samochodzie i śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki. Wspomnienia są tworzone w muzyce.”

#6. „Ciesz się najprostszymi rzeczami. Czasem spędzonym wieczorem, układaniem do snu, czytaniem bajek. Wspólnymi obiadami. Leniwymi niedzielami. Ciesz się chwilami dnia codziennego. To za nimi najbardziej tęsknisz. Nie pozwól sobie zignorować ich.”

richard4

Źródło: facebook.com

#7. „Zawsze całuj na pożegnanie swoich bliskich. A jeśli zapomniałeś: wróć i pocałuj ich. Nigdy nie wiesz, kiedy będzie to Twoja ostatnia szansa.”

#8. „Sprawiaj, że nudne rzeczy są fajne. Czy to gotowanie, jazda samochodem, czy wyjście do sklepu. Bądź zabawny, śmiej się, uśmiechaj i dobre baw. To tylko nudne zadania, jeśli je tak traktujesz. Życie jest zbyt krótkie, by nie bawić się dobrze.”

richard5

Źródło: facebook.com

#9. „Prowadź pamiętnik. Zapisuj wszystko, co maluchy robią, a co sprawiło, że dzień był lepszy. Zaczęliśmy to robić dopiero po stracie Hughiego. Chcieliśmy wszystko pamiętać. Teraz robimy to dla Hettie i zrobimy też dla Henniego. Wspomnienia te zostaną na zawsze zapisane, a gdy będziesz stary, będziesz mógł wrócić do nich i je docenić.”

#10. „Jeśli masz przy sobie dzieci. Możesz je całować. Mówić im dobranoc. Jeść z nimi śniadania. Odprowadzać je do szkoły. Patrzeć, jak idą na studia. Jak biorą ślub. Zostałeś pobłogosławiony. Nigdy o tym nie zapominaj.”

richard6

Źródło: facebook.com

Źródło: mirror.co.uk

Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
53,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet i mężczyzn od 53,99 zł w Centrum Medycznym Polmed – ponad 200 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz