Home Kategorie Ludzie Jej mąż zginął na misji. Kiedy dostała jego rzeczy, znalazła na laptopie plik zaadresowany do niej.

Jej mąż zginął na misji. Kiedy dostała jego rzeczy, znalazła na laptopie plik zaadresowany do niej.

Todd Weaver miał 26 lat. W 2010 roku pojechał do Afganistanu. W kraju zostawił swoją żonę i 9-miesięczną córkę. Tęsknił za nimi i dzięki Internetowi mógł być z nimi w stałym kontakcie.

9. września to najtragiczniejszy dzień w historii tej rodziny. Todd zginął na kilka tygodni przed planowanym powrotem. Żołnierz spoczął na Cmentarzu Narodowym w Arlington w październiku.

maz1

Rzeczy Todda zostały zwrócone żonie. Wśród nich był laptop. Kobieta na samym początku nie miała siły, aby sprawdzić jego zawartość. W końcu jednak odważyła się na to. Po włączeniu komputera, Emma zauważyła, że na pulpicie są dwa pliki. Jeden z nich był zaadresowany do niej, drugi do córeczki.

maz2

Emma otworzyła plik, którego była adresatem:

– „Cóż… Jeśli to czytasz, chyba nie dotarłem do domu. Dlatego nie będę już więcej mógł przypomnieć Ci, jak bardzo Cię kocham. Przepraszam, że już nigdy nie będę fizycznie obecny przy Tobie. Pamiętaj jednak, że mój duch zawsze będzie z Wami. W każdej chwili.

Baw się i ciesz życiem. Błagam Cię, znajdź w sobie siłę i sposób na to, aby znów być szczęśliwą. Pamiętaj o mnie i tym, co razem przeżyliśmy. Zachowaj wiarę w to, że to był Boży plan. On wie, co dla nas dobre.

Chciałbym, abyś wiedziała, jak ważna dla mnie jesteś. Nie mógłbym mieć bardziej troskliwej, kochającej i pięknej żony. Żyłem życiem, o którym zawsze marzyłem. Poślubiłem kobietę idealną. Mam piękną córkę, która jest dla mnie prawdziwym cudem.”

Emma rozpłakała się. Były to łzy rozpaczy, smutku, ale zarazem i dumy, że mogła uszczęśliwiać tak wspaniałego człowieka.

maz3

List skierowany do Kiley był niemniej wzruszający. Todd zawarł w tych kilku słowach ojcowską miłość, dumę i nadzieję, że wyrośnie na wspaniałą oraz mądrą kobietę. Dał jej kilka wskazówek dotyczących jej przyszłego życia i zapewnił, że zawsze będzie przy niej i każdego dnia będzie uśmiechał się do niej z góry.

maz4

Emma postanowiła opublikować fragmenty listów męża na swoim blogu. Chciała w ten sposób uczcić jego pamięć.

– „Nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić… Walczył co dzień, a potem miał jeszcze siłę i odwagę napisać listy pożegnalne do tych, których kochał.”

maz5

Obydwa listy wydrukowała. List skierowany do niej wisi obok fotografii ślubnych. Ten, którego adresatką jest Kiley wisi obok zdjęcia, na którym tato czyta jej bajkę.

Nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie śmierć. Dlatego kochajmy swoich bliskich, doceniajmy ich i dajmy do zrozumienia ile dla nas znaczą. Róbmy to zanim będzie za późno…

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
70
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
15
Smutny
Smutny
317
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz