Home Kategorie Ludzie Dała pracę bezdomnemu. Zobacz co wydarzyło się zaledwie 2 tygodnie później.

Dała pracę bezdomnemu. Zobacz co wydarzyło się zaledwie 2 tygodnie później.

W marcu 2016 roku pewien bezdomny mężczyzna imieniem Marcus postanowił wejść na chwilę do kawiarni, której właścicielką jest Cesia Abigail.

Mężczyzna poprosił ją o pieniądze, a ona zapytała dlaczego nie ma pracy. Okazało się, że bardzo chciałby ją mieć, ale ze względu na pobyt w więzieniu nikt nie chciał go zatrudnić. Cesia miała pewien ryzykowny pomysł.

praca1

Źródło: facebook.com

Kobieta jest właścicielką niewielkiej restauracji w Minneapolis. Nie ma wielu klientów, więc nie może pozwolić sobie na zatrudnienie wielu pracowników. Mimo to postanowiła dać Marcusowi pracę.

praca2

Cesia napisała na Facebooku:

– „Zapytałam go, czy chce pracować, bo jeśli tak, to mam dla niego zajęcie. Jego oczy pojaśniały, a na twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Wystarczyło na niego spojrzeć, żeby mieć pewność, że to była słuszna decyzja!”

praca3

Źródło: facebook.com

Dwa tygodnie później kobieta zapłaciła mu za pracę. Mężczyzna wynosił śmieci, zmywał naczynia i pomagał przy naprawach. Całą wypłatę zostawił w restauracji, kupując u niej jedzenie. Cesia chyba zyskała nowego pracownika i zarazem stałego klienta.

Kobieta dodaje:

– „Dzięki nowej pracy Marcus na nowo ufa ludziom i jest innym człowiekiem. Zawsze starajmy się zrobić coś dobrego dla innych. Nie oceniamy dlatego, że ktoś prosi o pieniądze, bo nie znamy sytuacji tej osoby… Skoro mi się nieco poszczęściło, dlaczego mam nie podzielić się szczęściem z innymi?”

praca4

Źródło: facebook.com

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
Oferta zakończona!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 22 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1393
Ha ha
Ha ha
23
Wow
Wow
65
Smutny
Smutny
18
Zły
Zły
32

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz