Home Kategorie Ludzie Robiła zdjęcia zaniedbanego domu na odludziu. Nie sądziła, że spotka kogoś w środku.

Robiła zdjęcia zaniedbanego domu na odludziu. Nie sądziła, że spotka kogoś w środku.

Leslie David z Ontario uwielbia dreszczyk emocji. Dlatego też uwielbia wybierać się na przygody w nieznane. Łączy to ze swoją drugą pasją – fotografią.

Pewnego dnia na jednej ze swoich wycieczek trafiła na zniszczony budynek z naderwanym dachem i obrośniętym wejściem. Znalazła odwagę, aby zajrzeć do środka. Tam odkryła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. To poruszyło nie tylko ją, ale i wszystkich ludzi, z którymi podzieliła się tą historią.

dom1

W tej starej ruinie mieszkał mężczyzna imieniem Lawrence. Żył tam od wielu lat. Kobieta na swoim Instagramie umieściła to zdjęcie i opisała sytuację zaraz po pierwszym spotkaniu.

– „Ma trudności z poruszaniem się, dlatego spędza większość czasu w samotności. Nie ma prawego oka, a w lewym powoli pojawia się zaćma. Ma bardzo dobre serce i był dla mnie na tyle miły, że pozwoliłam sobie zrobić mu zdjęcie. Jest piękną duszą i planuję jeszcze niejednokrotnie go odwiedzić.”

dom2

Leslie podziękowała Lawrencowi za gościnę i obiecała, że jeszcze tam wróci.

domx

 

This is Lawrence. He lives in a house I had believed to be abandoned. The driveway is overgrown, the roof is caving in and the interior would lead anyone to believe this land had been deserted. I found him in the living room. He has a hard time getting around so he spends most of his time in there. Alone. He is missing his right eye and has cataracts infecting the left. Even after noticing a stranger essentially helping themselves to his life he was nothing but sweet and kind to me. He was even nice enough to let me take his picture which I will always treasure. He is a beautiful soul and I plan on visiting him a lot. I'm posting this picture in hopes that it will inspire at least one person to reach out to someone they may have lost contact with or perhaps just forgot about. These old souls are still full of life and I feel blessed to have met this one. #abandoned #thetourist #lost_souls #new_friends

A post shared by The_Tourist ? (@__the_tourist__) on

Parę dni później wróciła do zniszczonego domu z dużą ilością jedzenia i napojów. Przez trzy godziny rozmawiała ze starszym panem. Wysłuchała jego historii życia i podzieliła się też swoją.

– „To niesamowicie miły człowiek, pełen ciepła.”

 

dom3

Leslie zaczęła regularnie przynosić Lawrencowi jedzenie, aby mieć pewność, że je chociaż jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Dla kobiety oczywistym było, że Lawrence był tak samotny, że zrezygnował z życia. Dowiedziała się, że kiedyś miał udar, a nawet nie szukał pomocy medycznej. Dzięki spotkaniom z kobietą, coś w nim odżyło. Powoli wracała mu chęć do życia.

 

dom4

Leslie polubiła tego samotnego mężczyznę. Pewnego dnia dotarło do niej, że remont jego domu może pomóc odzyskać mu radość życia. Zdecydowała się podjąć to wyzwanie z pomocą kilku przyjaciół i krewnych.

– „Wiem, że Lawrence ma już swoje lata, ale bardzo chciałam, aby na starość zaczął godnie żyć. Powiedział mi, że dzień, w którym się pojawiłam, był najlepszym, co go spotkało. Szczerze mogłam powiedzieć to samo. Dał mi ogromną szansę na to, aby coś dla kogoś zrobić. Taki zwykły akt dobroci bez oczekiwania czegoś w zamian. Jest to rzadka okazja i cieszę się, że mogłam wziąć w tym udział. Lawrence zwierzał się mi. Opowiadał o tym, jak stracił kontakt z bratem, jego najbliższym członkiem rodziny.”

 

dom5

Niestety, stan zdrowia staruszka pogorszył się na tyle, że musiał zostać umieszczony w domu opieki. Leslie nadal go odwiedza i przynosi ulubione jedzenie.

dom6

 

Lawrence kocha nowy dom i jest świadom tego, że wszystko, co mu się przydarzyło nie byłoby możliwe, gdyby nie Leslie.

– „Mam nadzieję, że to co zrobiłam zainspiruje innych do działania. Te stare dusze wciąż są pełne życia i pragną kontaktu z ludźmi bardziej, niż może Wam się wydawać. Nie pozwólmy, aby świat o nich zapomniał.”

dom7

Źródło: instagram.com

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz