Home Kategorie Jedzenie Oto, co stanie się z Twoim organizmem jeśli będziesz codziennie jeść awokado.

Oto, co stanie się z Twoim organizmem jeśli będziesz codziennie jeść awokado.

Oto, co stanie się z Twoim organizmem jeśli będziesz codziennie jeść awokado.

Uwielbiam awokado tak samo, jak wielu ludzi na świecie. W ostatnich latach ten owoc stał się bardzo popularny ze względu na swoje właściwości.

Słyszałem nawet, że jeśli zostałbyś na bezludnej wyspie i musiał jeść tylko i wyłącznie awokado, mógłbyś żyć i być zdrowy przez lata. Tak więc oprócz niezwykłego smaku i możliwości użycia w przeróżnych potrawach, istnieje o wiele więcej powodów, aby jeść awokado. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy, które staną się z Twoim ciałem jeśli będziesz jeść te owoce codziennie.

#1. Zmniejsza się ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

Choroby serca są odpowiedzialne za wiele zgonów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Wydaje się być to wystarczający powód do zadbania o nasze cenne serca. Awokado mają z kolei coś, co może nam pomóc. Zawierają bowiem bardzo mało tłuszczów nasyconych, a sporo nienasyconych.

Spożywanie zbyt dużej ilości nasyconych tłuszczów zwiększa poziom cholesterolu, podczas gdy zjadanie tych nienasyconych zmniejsza go. Awokado zawiera też antyoksydanty, które zwalczają zapalenia i stres oksydacyjny, poprawiając krążenie krwi.

#2. Łatwiej utrzymasz wagę

Dla tych, którzy mają problemy z wagą, awokado będzie mocnym sprzymierzeńcem. Pomoże zrzucić kilogramy i utrzymać odpowiednie BMI, czując się sytym. Badania pokazały też, że awokado w jakimkolwiek posiłku zmniejsza prawdopodobieństwo przejedzenia.

Dodatkowo diety zawierające jednonienasycone kwasy tłuszczowe są lepsze dla serca niż te zbudowane na zmniejszonym przyjmowaniu tłuszczy.

avocado-2192116_960_720

Źródło: pixabay.com

#3. Zmniejsza ryzyko raka

Awokado zawiera kilka fitochemikaliów, które zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworu. Glutation i ksantofilina, które znajdziemy w tych owocach wykazują właściwości zmniejszające występowanie raka jamy ustnej. Dodatkowo inne badania pokazały, że awokado zmniejszają też ryzyko zachorowania na raka piersi oraz prostaty. Warto wspomnieć, że tłuszcz pochodzący z awokado wykazywał też właściwości zwalczania ostrej białaczki szpikowej! W tym wypadku jednak potrzebne są dłuższe badania.

#4. Chronisz swoją skórę i wzrok

Karotenoidy zawarte w awokado robią bardzo wiele dla naszych ciał. Mogą one spowolnić starzenie się wzroku i zmniejszyć ilość defektów skórnych. Te same składniki zmniejszają uszkodzenia skóry wywołane promieniowaniem UV i sprawiają, że skóra jest gładka i zdrowa.

Bardzo lubię awokado, a teraz mam dodatkowe powody, aby nadal je jeść. Jeśli znasz kogoś, kto uważa, że je za dużo tych owoców, albo kogoś, kto nigdy ich nie jadł, pokaż im ten artykuł!

Źródło: newsner.com

eKurs: specjalista e-marketingu
eKurs: specjalista e-marketingu
59,00 zł
229,00 zł
3 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista e-marketingu i promocji online za 59 zł z zaświadczeniem z Online Edukacja (zamiast 229 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
39
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz