Home Kategorie Jedzenie Zjedz pięć orzechów włoskich. To, co stanie się cztery godziny później jest niesamowite.

Zjedz pięć orzechów włoskich. To, co stanie się cztery godziny później jest niesamowite.

Zjedz pięć orzechów włoskich. To, co stanie się cztery godziny później jest niesamowite.

Nawet nie wiesz jakie masz szczęście, jeśli lubisz orzechy włoskie. Nieważne czy na surowo, przypieczone albo pokrojone w sałatce.

Najważniejsze jednak są ich właściwości zdrowotne. Czytaj dalej, aby przekonać się, że nie jest to jedynie świetny pokarm dla Twoich kubków smakowych, ale także dla całego ciała.

Według badań jedzenie garści orzechów codziennie to świetny sposób na ochronę organizmu przed chorobami serca. Już po czterech godzinach od spożycia orzechów lub oleju orzechowego, lekarze zaobserwowali sporą poprawę w poziomie cholesterolu oraz stanie naczyń krwionośnych.

Regularne spożywanie jest kluczem do zmaksymalizowania benefitów, które niosą ze sobą orzechy włoskie. Jak mówi dr Penny Kris Etherton:

– „Jedząc garść orzechów włoskich przez cztery dni w tygodniu znacząco zmniejszamy ryzyko chorób serca.”

Orzechy włoskie zmniejszają też ryzyko wystąpienia raka prostaty i raka piersi. W pewnym badaniu, mysz, która jadła równowartość 60g orzechów dla człowieka przez 18 tygodni, miała o wiele mniejsze i wolniej rozwijające się guzy prostaty w porównaniu do grupy kontrolnej, która zjadała tyle samo tłuszczu, ale z innych źródeł.

orzechy1

Źródło: pixabay.com

Orzechy włoskie zawierają kilka unikalnych i potężnych antyoksydantów, które dostępne są jedynie w kilku powszechnie spożywanych produktach. Tak naprawdę orzechy zwierają tak potężne antyoksydanty, że badacze określili je nadzwyczajnymi. Polifenole zawarte w orzechach zapobiegają też uszkodzeniom wątroby wywoływanym przez chemię.

Dodatkowo, włączenie tego magicznego produktu do swojej diety, pozwoli Ci utrzymać idealną wagą. Przeprowadzone badania pokazały, że ludzie, w których diecie znajdowały się orzechy lub ich zamienniki stracili średnio 0,5 kilograma i 1 centymetr z obwodu talii.

Jest jeszcze jedna zaskakująca korzyść: w Starożytnym Rzymie wierzono, że orzechy włoskie są afrodyzjakiem i obrzucano nimi nowożeńców. Orzechy włoskie były także używane przez Brytyjczyków do leczenia chorób psychicznych. Przypisywano im te właściwości ze względu na kształt skorupki, który przypomina mózg.

orzechy2

Źródło: flickr.com

Niezależnie, który powód przekona Cię do jedzenia orzechów. Każdy będzie dobry!

Źródło: newsner.com

eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. transportu i spedycji w firmie za 49 zł i więcej w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
751
Ha ha
Ha ha
26
Wow
Wow
105
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
39

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz