Home Kategorie Jedzenie Genialny powód, dla którego w łyżce do makaronu jest dziura.

Genialny powód, dla którego w łyżce do makaronu jest dziura.

Jestem wielkim fanem makaronu. Jednak do tej pory nie znałem w pełni jednego z najważniejszych narzędzi związanych z jego gotowaniem, a mianowicie łyżki.

Nie miałem pojęcia do czego tak naprawdę służy ta dziura w jej środku. Myślałem, że może jest to jakiś detal związany z designem. Jednak okazuje się, że ta dziura to bardzo fajne rozwiązanie, które na zawsze zmieni sposób, w jaki gotujemy makaron. Szkoda, że nie wiedziałem tego wcześniej.

Zawsze mówiłem, że gotowanie makaronu to sztuka. A jedną z najważniejszych jej aspektów jest odpowiednie dobranie jego ilości. Jednak jest to jedna z najcięższych rzeczy w całym procesie.

Dlatego też bardzo się ucieszyłem, gdy dowiedziałem się, że istnieje genialna sztuczka na sprawdzenie ile makaronu potrzebujesz. Czy masz łyżkę z taką dziurą w środku?

lyzka1

Źródło: facebook.com

Jak się okazuje, dziura w środku służy do dokładnego odmierzenia ilości potrzebnej na jedną porcję spaghetti! Wystarczy wziąć makaron w garść i przepchać przez otwór, a dostaniemy idealną ilość!

lyzka2

Źródło: facebook.com

Jeśli gotujesz tylko dla siebie, wystarczy odmierzyć jedną porcję. W przypadku większej ilości osób, proces powtarzamy odpowiednią ilość razy.

lyzka3

Źródło: facebook.com

Czy to nie proste? Od teraz gotowanie makaronu jest o wiele prostsze.

Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
67,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających w FABRYKA ENDORFINY Studio relaksu i modelowania sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz