Home Kategorie Porady Miała ogromne problemy z bólem pleców. Dzięki tym prostym ćwiczeniom teraz nic ją nie boli.

Miała ogromne problemy z bólem pleców. Dzięki tym prostym ćwiczeniom teraz nic ją nie boli.

Jeśli zmagasz się z bólami pleców mamy dla Ciebie coś, co Ci pomoże. Obecnie coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, dlatego też coraz więcej osób ma problemy z plecami.

Aby tego uniknąć bardzo ważna jest profilaktyka. Należy dbać o prawidłową postawę podczas siedzenia i poruszania się. Stres jest też czynnikiem, który negatywnie wpływa na organizm. Dlatego warto postarać się wyeliminować go z życia. Jeżeli to konieczne, można wymienić materac, na którym śpimy.

Ćwiczenia, które tu przedstawiamy koncentrują się na bólu dolnej części pleców. Jeśli wykona się je prawidłowo i starannie, szybko przyniosą ulgę. Czasami trzeba regularnie je wykonywać, aby pomogły.

Autorzy filmu zalecają, aby przed wykonywaniem tych ćwiczeń, skonsultować się z lekarzem, gdyż mogą wystąpić pewne przeciwwskazania. Jeżeli w trakcie ćwiczeń odczuwasz dyskomfort lub ból, od razu je przerwij.

Aby złagodzić ból wypróbuj te ćwiczenia

#1. Połóż się na brzuchu i unieś głowę oraz klatkę piersiową opierając się na rękach. Wytrzymaj tak 8 sekund, a następnie powtórz.

plecy1

#2. Odwróć się na plecy i zegnij kolana. Teraz unieś biodra do góry, tak aby między kolanami, a głową była linia prosta. Utrzymaj pozycję 5 sekund i powtórz ćwiczenie.

plecy2

#3. Leżąc na plecach z ugiętymi kolanami, podciągnij nogi do klatki piersiowej i złap je rękami. Utrzymaj pozycję 8 sekund, a następnie powtórz ćwiczenie.

plecy3

Poniżej możesz obejrzeć cały film pokazujący te ćwiczenia:

Źródło: youtube.com

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz