Home Kategorie Porady Wystarczy to pytanie, aby dziecko momentalnie się uspokoiło. Spróbuj! To działa.
10.93K

Wystarczy to pytanie, aby dziecko momentalnie się uspokoiło. Spróbuj! To działa.

Zdarza się, że rodzice nie mają już sił i cierpliwości do swoich dzieci. Szczególnie, jeśli te mają zły dzień i postanawiają poinformować o tym cały świat w głośny i dobitny sposób.

Krzyczenie na malucha i karanie nie ma sensu. Aby dziecko opanowało się, musimy uciec się do sztuczki polecanej przez dziecięcych psychologów. Jeśli nasz podopieczny wpadnie w histerię i zacznie płakać, wystarczy zadać mu jedno pytanie.

pytanie1

„Czy to jest duży, średni czy mały problem?”

Nawet bardzo Male dzieci potrafią rozróżnić kategorie problemów. Dzieci wiedzą także, że trzeba czasu, aby rozwiązać duży problem. Dlatego też wolą odpowiedzieć, że jest to coś małego, co naprawimy raz, dwa.

To może Cię zainteresować:  Włożyła plasterki cytryny do wazonu i zalała wodą. Tylko spójrz, co znalazło się w samym środku.

Gdy dziecko już ustali, jak poważny jest problem, musi zastanowić się też nad tym, jak go rozwiązać. Nie naciskajmy, nie sugerujmy odpowiedzi. Przykład?

Jedna z matek wspomina, że jej córka histerycznie płakała, bo w szafie nie było jej ulubionych spodni. W tym czasie suszyły się wraz z resztą prania. Mama po prostu zapytała ją czy jest to mały, średni czy duży problem. Alice po chwili zawahania odpowiedziała, że to mały problem. Poproszona o rozwiązanie podała je – dzisiaj ubierze inne spodnie, a jutro swoje ulubione.

To może Cię zainteresować:  Ich córeczka zaczęła płakać. Kiedy zdjęli jej skarpetkę, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli!

pytanie2

Dzieci są mądrzejsze, niż nam się wydaje. Trzeba im tylko dać szansę to pokazać.

pytanie3

Kurs Online: coaching z certyfikatem
Kurs Online: coaching z certyfikatem
49,00 zł
229,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs Online: profesjonalny coaching z zaświadczeniem MEN za 49 zł z firmą Online Edukacja (zamiast 229 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
24
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz