Home Kategorie Poruszające 7-latek był prześladowany w szkole tak bardzo, że chciał popełnić samobójstwo. To, co zrobił jego ojciec jest poruszające.

7-latek był prześladowany w szkole tak bardzo, że chciał popełnić samobójstwo. To, co zrobił jego ojciec jest poruszające.

Jak długo będziemy tolerować zastraszanie, gdy nawet małe dzieci chcą popełnić samobójstwo?

7-letni Jackson Bezzant doświadcza znęcania się prawie tak długo, jak żyje. Nie jest w stanie nawet zjeść spokojnie śniadania w szkole, bo rówieśnicy wyzywają go od „dziwaków” i „potworów”. Na szczęście nauczyciel powiadomił rodziców Jacksona o tym co się dzieje.

Jackson urodził się z zespołem Treacher Collins. Jest to rzadka choroba, która miała wpływ na rozwój jego kości twarzy oraz uczyniła go prawie głuchym i niewidomym. Ten mały człowiek przeszedł naprawdę wiele w swoim krótkim życiu.

szkola1

Ojciec chłopca – Dan, już nie raz doświadczył, jak ludzie w różnym wieku mówili straszne rzeczy w obecności jego syna. Jednak, gdy usłyszał przez co musi przechodzić w szkole, nie mógł powstrzymać łez i postanowił działać. Zamieścił post na ten temat na Facebooku. Jednak nie podejrzewał, że zyska on taką popularność.

szkola2

– „Moje serce jest teraz w kawałkach… ten piękny młody człowiek – mój syn Jackson, musi znosić każdego dnia te obraźliwe komentarze i ignorancję, jakich ja nigdy nie doświadczyłem. Codziennie jest nazywany dziwakiem i potworem przez kolegów w szkole. Powiedział mi, że chce popełnić samobójstwo… a ma zaledwie 8 lat!

Mówił też, że nie ma przyjaciół i wszyscy go nienawidzą. Dzieci rzucają w niego kamieniami i popychają, wykrzykując te przerażające komentarze… proszę z całego serca, poświęć chwilę i wyobraź sobie, że to mogłoby być twoje dziecko. Poświęć chwilę, aby nauczyć swoje dziecko pewnych rzeczy.

Porozmawiaj z nimi o współczuciu i miłości do bliźniego. Stan mojego synka nazywa się Treacher Collins. Przeżył straszliwą operację i czeka go jeszcze kilka innych w najbliższych latach. Proszę jeszcze raz, porozmawiajcie z waszymi dziećmi i podzielcie się tym postem. Żadne dziecko nie powinno przeżywać takiego koszmaru.”

szkola3

Teraz Jackson czuje się w szkole, jak w domu. Każdy chce być jego przyjacielem i chronić go przed prześladowcami. Dan podkreśla, że nie chce obwiniać nauczyciela albo szkoły. Zamiast tego uważa, że odpowiedzialność leży po stronie rodziców, którzy powinni wychowywać swoje dzieci, aby szanowały innych.

szkola4

Post na Facebooku pozwolił rodzinie chłopca na poznanie dwóch innych rodzin, które mają dzieci z tą samą chorobą. Obecnie planują spotkanie, aby ich dzieci mogły się pobawić.

szkola5

Źródło: facebook.com

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
55,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz