Home Kategorie Porady Zahamuj proces cofania się dziąseł i odbuduj je w 2 tygodnie stosując naturalne preparaty.

Zahamuj proces cofania się dziąseł i odbuduj je w 2 tygodnie stosując naturalne preparaty.

Zahamuj proces cofania się dziąseł i odbuduj je w 2 tygodnie stosując naturalne preparaty.

Problem cofania się dziąseł niesie ze sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje i bardzo trudno go odwrócić.

Nawet jeśli dziąsła osiągną swój pierwotny stan to istnieje ryzyko, że pomiędzy nimi a zębami zgromadzą się mikroorganizmy, które wygenerują ubytki.

Normalne efekty uboczne

Cofanie się dziąseł jest często występującym problemem stomatologicznym, który z reguły dostrzegany jest dopiero w zaawansowanym stadium, ponieważ nie postępuje szybko.

Zęby powinno się sprawdzać z dużą uwagą, zwracając uwagę na kilka efektów ubocznych, powiązanych z opisywanym schorzeniem. 

Najczęściej występujące objawy cofania się dziąseł:

  • lekko ruszający się ząb
  • zęby wydają się większe lub dłuższe
  • większa wrażliwość zęba

Poboczne czynniki wpływające na regenerację dziąseł

Nie dociskaj mocno szczotki w trakcie mycia zębów, nie staną się dzięki temu bielsze. Przykładanie dużej siły w trakcie szczotkowania może skutkować uszkodzeniem powłoki zęba, co doprowadzi do cofania się dziąseł. Myj zęby delikatnie.

Zdarzają się przypadki, kiedy duże stężenie bakterii może wywoływać różne dolegliwości okołozębowe, wpływające negatywnie na kość, na której spoczywa dziąsło oraz ząb. Jeżeli nie zareaguje się w porę odpowiednim leczeniem, skończy się to tragicznie dla naszego uzębienia.

Zaburzona higiena jamy ustnej może prowadzić do wzmożonego oblizywania dziąseł, co przyśpiesza ich cofanie się. Zęby mogą się bardziej odsłaniać także w przypadku zaburzonej gospodarki hormonalnej – dziąsła są wtedy bardziej wrażliwe i tkliwe.

cigarette-2581683_960_720

Źródło: Pixabay.com

Tytoń rozwija płytkę nazębną i sprzyja cofaniu się dziąseł.

Zgrzytanie zębami stanowi dla nich dodatkowe obciążenie, co może nawet skutkować utratą części uzębienia. Staraj się poruszać żuchwą naturalnie, dolne i górne zęby muszą współtworzyć poprawny zgryz, w przeciwnym razie dojdzie do cofnięcia się dziąseł. Warto wspomnieć, że nieregularne mycie zębów będzie skutkować rozwojem płytki nazębnej oraz kamienia pomiędzy zębami.

Leczenie

Jeśli zauważysz choćby najmniejszą szczelinę pomiędzy zębami i dziąsłami, natychmiast skontaktuj się ze stomatologiem. W takich przypadkach wykonuje się skaling, który polega na usuwaniu płytki nazębnej i kamienia poniżej linii dziąseł. W poważniejszych przypadkach dochodzi do zabiegów chirurgicznych, mających na celu zetknięcie dziąseł z powierzchnią zębów.

Jeżeli Twoje dziąsła nie znajdują się w opłakanym stanie, można je wylecżyć z pomocą kilku nieszkodliwych produktów. 

Olej kokosowy lub sezamowy

Olej sezamowy ma właściwości uspokajające. Przez pewien okres czasu był także stosowany jako środek usuwający toksyny z jamy ustnej i zwalczający płytkę nazębną. Wystarczy wziąć łyżkę oleju do ust, poczekać aż się ogrzeje i przez 15 minut płukać nim zęby. Takie same parametry ma olej kokosowy, więc można stosować je zamiennie.

Zielona herbata

Ten popularny napój znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych, m.in. usuwa z organizmu wolne rodniki, które są odpowiedzialne ze rozwijanie się wielu chorób. Zielona herbata ma duże stężenie katechin, które zapobiegają rozwojowi raka i zwalczają choroby okołozębowe. Mają również inną, bardzo cenną właściwość – odpowiadają za prawidłowe przywieranie dziąseł do zębów.

aloe-vera-2417091_960_720

Źródło: Pixabay.com

Aloes

Bardzo popularny składnik produktów do pielęgnacji skóry, działa kojąco na nerwy, regeneruje strukturę komórek i efektywnie przywraca dziąsła na swoje miejsce.

Olejek goździkowy, mirra i olejek eukaliptusowy

Olejek goździkowy bardzo dobrze sprawdza się w przypadku bólu zęba i nieświeżego oddechu. Wystarczy, że wetrzesz dwie krople preparatu w dziąsła – warto skonsultować się wcześniej ze stomatologiem.

Olejek eukaliptusowy ma właściwości dezynfekujące, dzięki czemu zwalcza zarazki i zapobiega infekcjom jamy ustnej. Przed nałożeniem go na dziąsła, rozrzedź go wodą,

Wcieranie mirry w dziąsła również wspomaga leczenie opisywanego schorzenia. Należy ją pozgniatać chwilę w dłoni i rozrobić z wodą, a następnie zaaplikować na chore dziąsła.

Olejek cytrynowy

Znany jest z właściwości oczyszczających i przeciwbakteryjnych. Bardzo dobrze sprawdza się przy mocno odsłoniętych zębach, zwalcza również nieświeży oddech. Dzięki swojemu zapachowi łagodzi także stres. Zwróć uwagę na stężenie substancji aktywnych w poniższym preparacie, ponieważ może się to odbić negatywnie na stanie uzębienia. Można go stosować raz w tygodniu. 

Jak przygotować własny olejek cytrynowy?

Składniki:

  • 1/2 lub 1/4 litra oliwy z oliwek
  • sok wyciśnięty z jednej cytryny

Uwagi:

Wymieszaj obie ciecze w słoiku i załóż pokrywkę, następnie kontynuuj mieszanie poprzez solidne potrząsanie naczyniem. Umieść go w zacienionym miejscu na dobę – po tym czasie preparat będzie gotowy do użycia. Warto potrząsnąć słoikiem raz dziennie i stosować olejek wstępnie przez okres trzech tygodni.

Chcąc zaaplikować olejek, należy umieścić niewielką ilość na szczotce do zębów lub palcu i delikatnie masować dziąsła(przez 2-3 minuty). Procedurę należy wykonywać raz w tygodniu.

Źródło: genuinewell.com

To może Cię zainteresować:  Dzięki tej roślinie polepszysz swoją pamięć o 75%.

Twoja reakcja?

Super
Super
60
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
24
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz