Home Kategorie Ludzie Koledzy nazywają go potworem. 8-latek twierdzi, że lepiej byłoby, gdyby umarł…

Koledzy nazywają go potworem. 8-latek twierdzi, że lepiej byłoby, gdyby umarł…

8-letni Jackson Bezzant cierpi na rzadką chorobę: dyzostozę żuchwowo-twarzową. Przez to jego twarz jest zdeformowana.

Zmiana ta ma wielki wpływ na jego życie. Sam Jackson twierdzi, że lepiej byłoby, gdyby po prostu zmarł. Wszystko przez jego rówieśników, którzy bez przerwy go prześladują.

Dzieci niemal codziennie podchodzą do 8-latka i nazywają go „brzydkim”, „dziwolągiem” czy „potworem”. Czasami jest też popychany i bity. Ciągłe zastraszanie sprawiło, że chłopiec zamknął się w sobie i zamiast cieszyć się dzieciństwem, ma myśli samobójcze.

– „Jackson powiedział, że nie chce dłużej żyć, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy wspominał o tym kilkukrotnie. Jego słowa złamały mi serce. Nie zasłużył na złe traktowanie. Nikt nie powinien się tak czuć ze względu na to, że jest inny od reszty” – mówi Dan, tata chłopca.

potwor1

Od jakiegoś czasu mężczyzna współpracuje ze szkołą syna. Jak sam twierdzi, pracownicy robią dosłownie wszystko, aby pomóc Jacksonowi. Nie mają jednak fizycznej możliwości, aby być z nim przez cały czas.

To może Cię zainteresować:  3-letni chłopiec zmarł na skutek gwałtu, a jego 10-miesięczna siostrzyczka ląduje w szpitalu. Matka obwinia ojczyma.

– „Chcę, aby rodzice podnosili świadomość innych dzieci. Powinni z nimi usiąść i wytłumaczyć, że wszyscy jesteśmy sobie równi, choć nie zawsze do siebie podobni, ale mimo wszystko musimy traktować ich z miłością i zrozumieniem.”

Pewnego dnia Jackson wrócił do domu i powiedział tacie, że koledzy nazwali go „potworem”.

potwor2

Wtedy też Dan postanowił za pośrednictwem Facebooka poprosić rodziców kolegów swojego syna, by wpłynęli na ich zachowanie.

– „Właśnie siedzę w samochodzie i płaczę, bo nie wiem co robić. Piszę do rodziców, którzy nie mają świadomości pojawiającego się w szkole problemu, aby wychowali swoje dzieci… To była rozpaczliwa chwila, kiedy mój syn powiedział, że Wasze dzieci nazwały go “potworem”. Taka sytuacja powtarza się co jakiś czas. Nie mam już na to siły…”

potwor3

Wpis mężczyzny zyskał ponad 100000 reakcji. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że praktycznie każdy popiera Jacksona.

To może Cię zainteresować:  Zenon Martyniuk rozpieszcza swoją wnuczkę. Ze Stanów przywiózł jej ogromny prezent.

– „Tato, jestem sławny, prawda? – zapytał pewnego wieczoru chłopiec, kiedy zobaczył, że wpis o nim jest dosłownie wszędzie.

Prześladowanie jest ogromnym problemem, z którym musimy walczyć. Nikt nie powinien czuć się tak, jak mój syn, który w pewnym stopniu różni się od reszty. Nie chcę, aby ktokolwiek tego doświadczał – dodaje tata chłopca.”

Każdy jest inny. Pamiętajmy, że wychowanie dziecka leży w rękach rodziców. Należy z nim rozmawiać o współczuciu dla innych, a świat będzie lepszym miejscem.

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
26
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz