Home Kategorie Niesamowite Po 76 latach wystawili swój dom na sprzedaż. Gdy agent przyjechał go wycenić, zaniemówił z wrażenia.

Po 76 latach wystawili swój dom na sprzedaż. Gdy agent przyjechał go wycenić, zaniemówił z wrażenia.

Kiedy Tom i Jean wystawili swój dom na sprzedaż w 2014 roku, nie mieli pojęcia jaką zdobędzie popularność na rynku mieszkań w Australii.

 

Niezwykłym jest fakt, że dom czekał w nienaruszonym stanie od 1938 roku do teraz. Wygląda tak samo jak 76 lat temu.

Australijczycy Tom i Jean Cheetham, którzy także są najstarszą parą w kraju, jako nowożeńcy w 1938 roku kupili dom w Sydney. Od tamtej pory, mimo zmieniającego się świata, dom pozostał taki sam, jak w dniu kupna.

domm1

Źródło: dailytelegraph.com.au

Dom wystawiony przez parę w 2014 roku, zszokował potencjalnych kupców, którzy zobaczyli wnętrze zatrzymane w czasie od 1938 roku. Dom nigdy nie był remontowany, a pokoje zostały utrzymane w oryginalnym stanie.

Para wzięła kredyt hipoteczny na kupno domu, który spłacali około 30 lat. Przez następne 50, żyli w domu, którego nie musieli już spłacać.

Kiedy Jean zaczęła chorować, Tom przejął obowiązki domowe i ogrodowe. Później, para zamieszkała w domu starców, zostawiając swój ukochany dom.

Wiele ludzi zapatrywało się na ich lokum, z chęci do kupienia, bądź z czystej ciekawości. Powodem jest rzadkość występowania, takich zabytkowych domów, których na próżno szukać w sąsiedztwie.

Jedynymi zmianami jakie wprowadziła para, było postawienie garażu i wypełnienie werandy. W ogródku postawili także drewnianą szopę. Niewiele, jak na 76 lat!

Na aukcję domu w 2014 roku, przyszły tłumy ludzi. Po 22 ofertach, dom został sprzedany anonimowej kobiecie za 1,6 miliona dolarów.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z tego niezwykłego domu:

domm2

domm3

domm4

domm5

domm6

 

Źródło: dailytelegraph.com.au

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz