Home Kategorie Poruszające Mężczyzna przewoził rowerem dwa psy zapakowane w worki. Miał zamiar sprzedać je w restauracji na mięso…

Mężczyzna przewoził rowerem dwa psy zapakowane w worki. Miał zamiar sprzedać je w restauracji na mięso…

Niedawno w Indonezji zauważono mężczyznę, który wiózł na rowerze dwa psy. Czworonogi zapakowane były w worki, z których wystawały jedynie głowy.

Zwierzaki miały związane pyski, aby nikogo nie ugryzły. Były przerażone i smutne.

psy1

Psy za wszelką cenę próbowały wystawić języki, gdyż jak wiadomo, w ten sposób chłodzą się. Niestety, było to trudne w wykonaniu, bo ich pyski były zawiązane.

psy2

Według świadków mężczyzna złapał psy, aby sprzedać je w pobliskiej restauracji, gdzie miały być ubite na mięso.

psy3

“To okrutne, że niektórzy ludzie traktują psy jak kawałek drewna. Całe szczęście, że ktoś zauważył mężczyznę i uratował te biedne psy.” – przyznał Peter Li, członek organizacji Human Society International.

psy4

Zgodnie z informacją na Facebooku, ratownicy zapłacili około 36 dolarów, aby uwolnić psy. Kiedy mężczyzna oddał je, ratownicy wyciągnęli je z worków i oddali do rodzin zastępczych. Zwierzaki będą tam tak długo, aż znajdą prawdziwą, kochającą rodzinę.

psy5

Niestety, nie wszystkie psy mają tyle szczęścia. Większość z nich nie zostaje uratowana i kończy jako mięso w restauracjach. W Indonezji nie ma regulacji prawnych, które zabraniają okrucieństwa wobec zwierząt. Co roku tysiące czworonogów jest zabijanych dla mięsa.

psy6

“Ważne jest, aby nasi zwierzchnicy w Indonezji przemawiali przeciwko temu okrucieństwu. Rząd indonezyjski ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom i wprowadzić chroniące je prawo.” – dodał Li.

psy7

Day spa w 3 opcjach do wyboru
Day spa w 3 opcjach do wyboru
111,99 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Dzień Kobiet: Pakiet relaksacyjny za 139,99 zł i więcej opcji w strefie Spa & Wellness w Hotelu Wisła 3* Premium

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz