Home Kategorie Jedzenie Lekarze ostrzegają: nie karmcie dzieci hot-dogami. To zagraża ich życiu.

Lekarze ostrzegają: nie karmcie dzieci hot-dogami. To zagraża ich życiu.

Tak, dobrze przeczytaliście. Lekarze stwierdzili, że dzieci nie powinny jeść hot-dogów.

Niedawne badanie pokazało, że dzieci, które jedzą więcej niż 12 hot-dogów w miesiącu, mają 9 razy większą szansę na zachorowanie na białaczkę. To samo badanie wykazało również, że ciężarne kobiety, które jedzą jednego hot-doga w tygodniu najprawdopodobniej urodzą dziecko, które zachoruje na raka mózgu.

hotdog

Gdzie leży problem? Eksperci mówią, że nitryle i azotany wykorzystywane są jako konserwanty w mięsach, jak bekon, salami, kiełbasy i parówki. Nitryle naturalnie reagują z aminami. Ta reakcja może wytworzyć nitrozoaminy, które znane są jako związki powodujące raka.

Nitrozoaminy mogą powstać w przetworzonym mięsie lub w przewodzie pokarmowym. Inne badanie połączyło nitryle z występowaniem raka żołądka.

Inne dane pokazują, że nitryle mogą być przyczyną raka przełyku. Jedno z badań wykazało również większe ryzyko wystąpienia tego nowotworu u osób, które spożywały przetworzone w ten sposób mięso częściej. Okazuje się także, że nitryle maja związek z nowotworami mózgu i tarczycy.

Grupa ekspertów z WHO udowodniła w 2010, że przyjmowane doustnie nitryle i azotany są czynnikami rakotwórczymi. The California Office of Environmental Health Hazard Assessment obecnie rozważa umieszczenie azotanów w połączeniu z aminami lub amidami na liście czynników rakotwórczych.

Warto wiedzieć, że niektóre potrawy, jak szpinak i inne liściaste warzywa zawierają sporo azotanów, jednak badania nie wykazały, aby przyjmowanie ich z warzyw miało jakikolwiek związek z nowotworem.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
14,99 zł
100,00 zł
180 dni
do końca oferty!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz