Home Kategorie Poruszające Żona jest wkurzona na męża, który ciągle wraca późno z pracy. Podsłuchuje co mówi jej córka i uświadamia sobie poruszającą prawdę.

Żona jest wkurzona na męża, który ciągle wraca późno z pracy. Podsłuchuje co mówi jej córka i uświadamia sobie poruszającą prawdę.

Mimo iż słowo „organiczny” możemy usłyszeć praktycznie wszędzie w obecnych czasach, mało kto zastanawia się nad tym, skąd bierze się ich jedzenie.

Nie zastanawiamy się także nad rolnikami, którzy muszą wstawać o świcie i pracować długo oraz ciężko na polach. Wielu z nich ma możliwość produkować najlepszej jakości jedzenie, które nie tylko jest zdrowe dla nas, ale i dla naszej planety. Jednak jakim kosztem?

zona1

Katie Spence Pugh jest żoną rolnika i aż za dobrze wie, jak wygląda życie na farmie.

Po ciężkim dniu pracy wraca do domu, aby zająć się dziećmi i wykonać codzienne obowiązki. W międzyczasie jej mąż nadal miał do przepracowania kilka godzin w polu.

Pewnego dnia, ogarnięta frustracja kobieta wysłała wiadomość do męża – chciała, aby wiedział, że ma już dość tego, jak wygląda ich życie.

Prawie w ogóle się nie widywali, a ona musiała zajmować się dziećmi i domem zupełnie sama.

Kiedy Eugene wrócił tego wieczoru do domu, zaskoczył swoją żonę. Po prostu usiadł w kuchni, aby coś zjeść.

Po chwili przyszła tam córka i siadała obok niego. Pomimo tego, że musiał umierać z głodu po całym dniu pracy w polu, nie miał nic przeciwko, aby podzielić się jedzeniem z córeczką.

Wtedy też Katie doznała olśnienia. Na swoim Facebooku postanowiła podzielić się tą chwilą, w której zrozumiała i doceniła życie, które ma.

zona2

– „Zrobiłam to zdjęcie niedawno po długim dniu. Byłam zmęczona, zirytowana. Wysłałam wcześniej mojemu mężowi wiadomość, w której napisałam, że pewnie nie zrobi to żadnej różnicy, ale chce żeby wiedział iż mam dość tego, jak dużo pracuje i wszystko muszę zawsze robić sama.

Pracować w pełnym wymiarze godzin, gotować kolację, kąpać dzieci, jeździć na wycieczki bez niego, dbać o dom, wszystko, po prostu wszystko. Od czasu do czasu zdarzało mi się już mieć takie momenty. Wtedy jednak zdarzyło się to.

Przyszedł do domu, wziął talerz i usiadł, aby zjeść kolację samemu. Był zmęczony. Było gorąco. Był wycieńczony. Zamiast narzekać, powiedział, że przeprasza iż czuję się w ten sposób. Charlotte dołączyła do niego i zagadywała na śmierć, a nawet zjadła większość jego jedzenia. Nie narzekał. Podzielił się i wtedy to do mnie dotarło.

Czy chciałabym widywać go dłużej niż godzinę dziennie? Tak. Ale miłość jaką darzy swoją profesję, jest czymś, czego można zazdrościć.

Rolnicy pracują w niewdzięcznym zawodzie. Zawsze chodzi o GMO, czy to czy tamto jest organiczne, nie wspominając już nawet o problemach z Matką Naturą. Oto człowiek, który pracuje, aby utrzymać cztery pokolenia krwi, potu i łez i pokazuje swoim dzieciom czym jest ciężka praca i dyscyplina.

Więc mimo iż czułam się sfrustrowana, powinnam się czuć wdzięczna.”

zona3

– „Muszę usiąść przy kolacji i usłyszeć historie dzieci z całego dnia. Muszę je umyć i słuchać ich śmiechów.

Muszę je przytulać i kochać trzy godziny dłużej niż on. To on się poświęca, nie ja. Będziemy dalej trwać do następnego, deszczowego dnia, gdy będziemy mogli spędzić kilka dodatkowych godzin z naszym ciężko pracującym rolnikiem.

Następnym razem, gdy założysz wygodną, bawełnianą koszulę albo zjesz coś świeżego, podziękuj rolnikowi.

Gdzie bylibyśmy bez nich?”

Gdyby nie rodziny jak ta, najprawdopodobniej nie mielibyśmy odpowiednich produktów, które możemy przygotować i podać na talerzu. Na świecie jest coraz mniej rolników i powinniśmy ich doceniać.

Źródło: facebook.com

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz