Home Kategorie Porady Mężczyźni stresują swoje żony dwa razy bardziej niż dzieci. Zdziwisz się, kiedy przeczytasz, dlaczego tak jest

Mężczyźni stresują swoje żony dwa razy bardziej niż dzieci. Zdziwisz się, kiedy przeczytasz, dlaczego tak jest

Mężczyźni stresują swoje żony dwa razy bardziej niż dzieci. Zdziwisz się, kiedy przeczytasz, dlaczego tak jest

Historia pokazuje, że kobiety zwykle są bardziej zaangażowane w życie dzieci. Tysiące lat temu mężczyźni zajmowali się polowaniem i większość czasu spędzali z dala od rodziny, a ich wybranki dbały o potomstwo.

Taki podział obowiązków trwał do czasu nadania kobietom prawa do pracy i zarabiania pieniędzy. Jeśli zapytacie babci lub prababci jak to wyglądało w ich czasach, z pewnością powiedzą, że zajmowały się domem, a mężczyźni utrzymywaniem rodziny.

Bycie rodzicem i wychowanie dziecka nigdy nie było łatwym zadaniem, matki mają do tego pewnego rodzaju dar, który rozwija się wraz z upływem czasu. Codzienne stawianie czoła wyzwaniom jest jak praca na pełny etat, na którą zgodziły się w chwili podjęcia decyzji o byciu matką. Każdego dnia towarzyszy im mnóstwo stresu, który zmienia swój charakter w miarę dorastania dziecka.

Nasuwające się pytanie brzmi: jak mogą pomóc im mężowie?

Brak wsparcia jest prawdziwą przyczyną stresu

Wychowywanie dzieci to zajęcie dla dwojga i oboje rodziców musi w tym aktywnie uczestniczyć, lecz z jakiegoś powodu większa odpowiedzialność spoczywa z reguły na matce.

Jak się okazało, mąż potrafi bardziej stresować kobietę niż dziecko, a badania statystyczne wykazały, że tego problemu doświadcza 45% kobiet. To normalne, że wraz z partnerem planuje się przyszłe, wspólne życie, zakup wymarzonego domu oraz potomstwo. Rzadko zdarza się natomiast, by kobiety pytały mężczyzn czy będą gotowi w pełni poświęcić się realizacji tych marzeń.

Choć odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, wiele ankietowanych kobiet zdradziło, że większość ich stresu, w trakcie wychowywania dziecka, wynika z braku wsparcia męża. Tłumaczenie mężczyzn sprowadza się najczęściej do twierdzenia, że kobiety nie potrafią prosić o pomoc oraz że potrafią zmierzyć się same ze wszystkimi problemami związanymi z macierzyństwem.

Odpowiednia komunikacja pomiędzy obojgiem rodziców rozwiąże większość problemów i nieporozumień. Pamiętajcie, że ciągły stres nie sprzyja związkom tak samo jak wychowywaniu dzieci.

Źródło: regainhealthonline.com

Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
19,19 zł
35,00 zł
Oferta zakończona!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -53%)

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz