Home Kategorie Porady Jeśli masz te 6 objawów, możesz doświadczyć zawału serca w przeciągu miesiąca. Musisz o nich wiedzieć

Jeśli masz te 6 objawów, możesz doświadczyć zawału serca w przeciągu miesiąca. Musisz o nich wiedzieć

Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci jest zawał serca. W 2008 roku był to powód 25% zgonów.

Choroba wieńcowa jest typowa dla obu płci i występuje częściej u mężczyzn. Przyczynami zawału są wysoki cholesterol, palenie i nadciśnienie. Dodatkowo otyłość, siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, nadużywanie alkoholu i cukrzyca także mogą przyczynić się do wystąpienia ataku serca.

Najważniejszą rzeczą, która pozwala przeżyć zawał jest wczesne wykrycie objawów. Połowa ataków serca ma miejsce poza szpitalem, dlatego warto zwracać na nie uwagę. The Center for Disease Control and Prevention wykazało, że 92% z ich pacjentów czuło dyskomfort w klatce piersiowej, ale zaledwie 27% z nich zrozumiało, że jest to objaw zawału i zadzwoniło po karetkę.

#1. Opuchlizna

Gdy Twoje serce ma problem z pompowaniem krwi może to doprowadzić do puchnięcia nóg. Może także wystąpić niebieskie zabarwienie warg i kończyn.

#2. Płytki oddech

Ponieważ serce i płuca pracują razem, gdy funkcjonowanie tego pierwszego pogarsza się, te drugie nie otrzymują odpowiedniej ilości tlenu. To skutkuje spłyconym oddechem i trudnościami w oddychaniu.

#3. Zawroty głowy

Jeśli serce nie pracuje tak, jak powinno, prowadzi to do zmniejszenia się ilości tlenu we krwi. To może skutkować zawrotami głowy. Jeśli tak się zdarzy powinieneś natychmiast skonsultować się z lekarzem.

#4. Kaszel

Jeśli masz uporczywy kaszel, którego nie da się pozbyć, może oznaczać to, że masz zawał serca. To może zdarzyć się, gdy w płucach zbierze się za dużo krwi. Jeśli zauważyłeś białawy lub różowawy śluz, może to oznaczać krwawienie wewnętrzne.

#5. Zmęczenie

Kiedy zamykają się arterie, serce zaczyna pracować mocniej, przez co nawet proste zadania mogą być trudne i męczące. Możesz też spać dłużej niż zwykle i drzemać kilka razy w ciągu dnia.

#6. Dyskomfort w klatce piersiowej

Oznacza to szczypanie, nacisk lub uczucie oparzenia. Jest to najbardziej powszechny objaw i może wystąpić przy fizycznych aktywnościach, jak i podczas spoczynku. Jeśli odczuwasz dyskomfort w klatce piersiowej, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem. Bardzo często jednak zdarza się, że kobiety doświadczają zawału serca bez bólu w klatce piersiowej.

Oto główne objawy, których doświadczy osoba przed zawałem serca, nawet miesiąc wcześniej. Dlatego też warto zwracać na nie uwagę i słuchać tego, co chce nam przekazać nasz organizm. Może to ocalić Twoje życie.

Źródło: thebestremedies.com

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
45
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
36
Smutny
Smutny
32
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz