Home Kategorie Porady Czy wiesz, że da się spalać tkankę tłuszczową w trakcie snu? Większość osób nawet o tym nie wie

Czy wiesz, że da się spalać tkankę tłuszczową w trakcie snu? Większość osób nawet o tym nie wie

Czy wiesz, że da się spalać tkankę tłuszczową w trakcie snu? Większość osób nawet o tym nie wie

Większość osób nie jest świadoma ile kalorii w rzeczywistości spożywa, a część z nich, poza podstawowymi trzema posiłkami, zjada w ciągu dnia kilka dodatkowych, mniejszych dań.

W celu utraty wagi na pewno warto zapisać się na siłownie, choć dietetycy uważają, że najważniejszy jest odpowiedni model żywienia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że najwięcej tkanki tłuszczowej tracimy w sypialni.

Naukowcy z Salk Institute uważają, że kilka godzin wolnego czasu lepiej jest poświęcić na spanie, niż na dodatkową aktywność fizyczną. Przeprowadzili badanie, w którym uczestnicy wydłużyli czas snu z 10 do 13 godzin dziennie – po 16 tygodniach okazało się, że stracili 3.5% swojej wagi wyjściowej.

Jak tracić na wadze w trakcie snu?

1. Jedz mięsa

Jagnięcina oraz mięso z indyka zawiera dużo tryptofanu, który jest aminokwasem ułatwiającym zasypianie. 250mg tryptofanu, czego odpowiednikiem jest około 100g chudego mięsa, znacząco wpływa na poprawę jakości snu.

2. Pij herbatę

Herbata z mięty, waleriany lub rumianku wspomaga zasypianie, dlatego warto wypić ją przed położeniem się do łóżka. 

3. Spożywaj produkty pełnoziarniste

Jedząc popołudniowy posiłek zrezygnuj z kawy, alkoholu i napojów gazowanych. Sięgnij natomiast po źródła węglowodanów złożonych, np. pieczywo pełnoziarniste, które sprzyja produkcji serotoniny. Ten hormon przekształcany jest w trzeciej fazie REM na melatoninę, która poprawia jakość snu.

4. Jedz błonnik

Nasz ostatni posiłek powinien również zawierać 20g nierozpuszczalnego błonnika, który sprzyja konwersji serotoniny w melatoninę.

5. Nie jedz dużo

Ostatni posiłek nie powinien być zbyt duży, lecz nie może być również za mały. Jeśli kolacja będzie za duża Twój organizm większość nocy spędzi na trawieniu, a nie odpoczywaniu i regeneracji.

Zaśniesz znacznie szybciej jeśli przed położeniem się do łózka nie będziesz oglądać telewizji i korzystąć z urządzeń emitujących światło, a to jeszcze efektywniej pozwoli Ci korzystać ze snu.

Źródło: stethnews.com

Pakiety spa z 24-karatowym złotem
Pakiety spa z 24-karatowym złotem
119,20 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety Relax day spa (od 149 zł) lub DeLUX day spa z 24-k złotem (od 229 zł) w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
20
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz