Home Kategorie Poruszające Matka zostawiła zapaloną świeczkę w pokoju dziecięcym. Trójka rodzeństwa spłonęła żywcem.

Matka zostawiła zapaloną świeczkę w pokoju dziecięcym. Trójka rodzeństwa spłonęła żywcem.

Kilka dni temu Dominikiem, Agnieszką i Oskarem opiekował się dziadek. Ich mama przed wyjściem zostawiła zapaloną świeczkę w ich pokoju na parterze.

Nikt nie sądził, że kilka godzin później w Piechowicach rozegra się prawdziwy dramat. Strażacy dostali wezwanie około 3 nad ranem. Na miejsce wysłano pięć jednostek. Dla dzieci było już jednak za późno.

Najprawdopodobniej świeczka podpaliła obrus, później ogień przeszedł na dywan i w ten sposób odciął dzieciom drogę ucieczki. Rodzeństwo starało się ratować, ale nawet dziadek nie mógł wejść do pokoju, aby pomóc swoim wnukom.

To może Cię zainteresować:  Katarzyna Dowbor podjęła decyzję. Pomoże rodzinie, która straciła dom. Już poczyniła pierwsze kroki.

pozar1

Pomimo niemal natychmiastowej reakcji strażaków, dzieci już nie żyły. Zostały uwięzione w płonącym domu, a ogień odgrodził im drogę ucieczki.

Ich matka nadużywała alkoholu i narkotyków, przez co dzieci miały jej zostać odebrane. Gdy kobieta przybiegła do domu, trwała akcja ratunkowa. Zarówno ona, jak i dziadek byli trzeźwi. 

pozar2

„Ten widok zostanie ze mną do końca życia. Trzy zwęglone ciałka, jedno przy drugim… Mam nadzieję, że te dzieci są już u pana Boga” – powiedział jeden ze strażaków.

To może Cię zainteresować:  13-latka zbiegła za schodów, trzymając się za szyję i krzycząc z bólu. Matka nie potrafiła jej pomóc

Udało się ustalić, że pożar wybuchł przez zaprószenie ognia. Jak się okazało, kobieta nie płaciła rachunków i przez to oświetlała dom świecami.

Wypełnianie ubytków
Wypełnianie ubytków
44,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Wypełnienie ubytku ze znieczuleniem i przegląd jamy ustnej od 44,99 zł w gabinecie Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
287
Zły
Zły
76

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz