Home Kategorie Poruszające Matka zostawiła zapaloną świeczkę w pokoju dziecięcym. Trójka rodzeństwa spłonęła żywcem.

Matka zostawiła zapaloną świeczkę w pokoju dziecięcym. Trójka rodzeństwa spłonęła żywcem.

Kilka dni temu Dominikiem, Agnieszką i Oskarem opiekował się dziadek. Ich mama przed wyjściem zostawiła zapaloną świeczkę w ich pokoju na parterze.

Nikt nie sądził, że kilka godzin później w Piechowicach rozegra się prawdziwy dramat. Strażacy dostali wezwanie około 3 nad ranem. Na miejsce wysłano pięć jednostek. Dla dzieci było już jednak za późno.

Najprawdopodobniej świeczka podpaliła obrus, później ogień przeszedł na dywan i w ten sposób odciął dzieciom drogę ucieczki. Rodzeństwo starało się ratować, ale nawet dziadek nie mógł wejść do pokoju, aby pomóc swoim wnukom.

pozar1

Pomimo niemal natychmiastowej reakcji strażaków, dzieci już nie żyły. Zostały uwięzione w płonącym domu, a ogień odgrodził im drogę ucieczki.

Ich matka nadużywała alkoholu i narkotyków, przez co dzieci miały jej zostać odebrane. Gdy kobieta przybiegła do domu, trwała akcja ratunkowa. Zarówno ona, jak i dziadek byli trzeźwi. 

pozar2

„Ten widok zostanie ze mną do końca życia. Trzy zwęglone ciałka, jedno przy drugim… Mam nadzieję, że te dzieci są już u pana Boga” – powiedział jeden ze strażaków.

Udało się ustalić, że pożar wybuchł przez zaprószenie ognia. Jak się okazało, kobieta nie płaciła rachunków i przez to oświetlała dom świecami.

Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
287
Zły
Zły
76

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz