Home Kategorie Porady Oszuści telefoniczni znowu atakują. Okres świąt jest dla nich najlepszy. Sprawdź od jakich numerów nie odbierać.

Oszuści telefoniczni znowu atakują. Okres świąt jest dla nich najlepszy. Sprawdź od jakich numerów nie odbierać.

Zdarza się Wam odbierać dziwne połączenia? Nie wiecie skąd i od kogo? Jakiś czas temu UKE wydało ostrzeżenie, ale ludzie nadal dają się nabrać na nieuczciwe zagrania oszustów.

Na jakie numery uważać? Chodzi o połączenia z numerów kierunkowych: +225, +243, +232 i +245. Należą one kolejno do: Wybrzeża Kości Słoniowej, Republiki Konga, Sierra Leone i Gwinei Bissau. Sądzicie, że takie połączenie od razu wzbudzi Wasze podejrzenia? Otóż niekoniecznie. Nasze polskie miasta mają podobnie wyglądające numery kierunkowe, np. Warszawa – (22) czy Płock – (24).

tel1

Zmasowane ataki zazwyczaj mają miejsce właśnie przed świętami, gdy ludzie skupieni są na zupełnie innych rzeczach i nie myślą o sprawdzaniu billingów. Dlatego też warto co roku przypominać o tym bliskim. Połączenia te mają na celu zwiększenie rachunku telefonicznego. Naciągacze mogą zarobić w ten sposób naprawdę spore pieniądze.

tel2

Poniżej treść ostrzeżenia UKE:

– „Najczęściej na numer użytkownika dzwoni zagraniczny numer często z „egzotycznego” kraju np. z Republiki Konga lub Wybrzeża Kości Słoniowej tj. krajów, których międzynarodowe numery kierunkowe (+243) oraz (+225) pozostawione na wyświetlaczu aparatu użytkownika jako połączenia nieodebrane mogą sugerować, że są to połączenia krajowe. Początek międzynarodowego numeru kierunkowego np. Demokratycznej Republiki Konga (+243…..) lub Wybrzeża Kości Słoniowej (+225…) może być mylony przez użytkownika z numerem kierunkowym strefy np. 22 – Warszawa, 24 – Płock.

Połączenia takie zdarzają się o różnych porach, jednak zazwyczaj w godzinach nocnych i wczesnym rankiem. Uważajcie i oddzwaniajcie z głową.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz