Home Kategorie Inspirujące Niezwykłe przejście dla pieszych. Na Islandii kierowcy, którzy jeżdżą za szybko, trafią na taką przeszkodę.

Niezwykłe przejście dla pieszych. Na Islandii kierowcy, którzy jeżdżą za szybko, trafią na taką przeszkodę.

Pierwsze samochody jeździły z prędkością porównywalną do koni. Od tamtego czasu postęp technologii sprawił, że jeżdżą one coraz szybciej.

Technologiczne nowinki trafiają pod maski samochodów co rok. Auta są coraz większe, mocniejsze i szybsze, a co za tym idzie również niebezpieczne.

Chyba każdy miał nieraz do czynienia ze zbyt szybko jadącym kierowcą, którego nie obchodziły ograniczenia prędkości. Wszyscy dobrze wiemy, że w razie wypadku to właśnie od prędkości zależeć będzie, w jakim stanie będą uczestnicy.

Dlatego też ważne jest to, aby szukać sposobów na zmuszanie kierowców do zdejmowania nogi z gazu. Na Islandii ludzie zdali sobie z tego sprawę szybciej od innych i postanowili coś z tym zrobić.

To może Cię zainteresować:  Kierowca zajął dwa miejsca parkingowe. Kiedy wrócił po samochód, bardzo się zdziwił

Społeczność małego miasteczka Ísafjörður, gdzie mieszka nieco ponad 3000 osób, miała dość kierowców przekraczających prędkość.

Mieszkańcy postanowili powołać specjalny zespół, który miał znaleźć rozwiązanie tego problemu. Zespół zainspirował się New Dehli w Indiach i wpadł na genialny pomysł.

przejscie1

Postanowiono stworzyć w centrum miasta i głównych jego punktach trójwymiarowe przejścia dla pieszych.

Jak to działa? Kierowca, który zbliża się do takiego przejścia zamiast pasów widzi prostopadłościany zawieszone w powietrzu i blokujące drogę.

To może Cię zainteresować:  Weszły z dzieckiem na przejście na czerwonym świetle. Wtedy nadjechało auto z dużą prędkością.

To sprawia, że kierowca natychmiastowo zwalnia w obawie o stłuczkę.

przejscie2

Wczesną jesienią projekt pasów 3D został przedstawiony mieszkańcom. Ministerstwo transportu i przedstawiciele policji zajęli się ocenianiem projektu i niedawno przejście znalazło się w miasteczku. Genialne, prawda?

przejscie3

Poniżej możesz obejrzeć filmik, z którego można dowiedzieć się o wiele więcej o pasach 3D.

Źródło: facebook.com

Day spa Komfort dla 1-2 osób
Day spa Komfort dla 1-2 osób
79,99 zł
450,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Day spa: pakiet Komfort od 79,99 zł w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
37
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz