Home Kategorie Porady Postawiła tą roślinę w sypialni i pozbyła się problemów ze snem. Kiedy to odkryłam, zapomniałam o bezsenności

Postawiła tą roślinę w sypialni i pozbyła się problemów ze snem. Kiedy to odkryłam, zapomniałam o bezsenności

Postawiła tą roślinę w sypialni i pozbyła się problemów ze snem. Kiedy to odkryłam, zapomniałam o bezsenności

Zaburzenia snu mogą prowadzić do różnych problemów ze zdrowiem. 50% populacji cierpi na bezsenność, która sprawia, że rano ciężko jest wstać z łóżka.

Na szczęście istnieją naturalne sposoby, na polepszenie tego stanu. Bezsenność to ciężka przypadłość, która zazwyczaj powoduje, że ludzie biorą tabletki nasenne. Jest to uczucie, gdy Twoje ciało chce iść spać, ale Twoje oczy na to nie pozwalają, lub moment, w którym teoretycznie spałeś odpowiednio długo, ale nadal jesteś zmęczony.

Z bezsennością ciężko walczyć. Warto więc spróbować kilku naturalnych sposób, które pomogą Ci wstać rano i czuć się wypoczętym.

Jednym z takich rozwiązań są pewne rośliny. Mogą one wyleczyć lub zniwelować dewastujący wpływ bezsenności na nasze życie. Pomagają się zrelaksować oraz polepszyć przepływ tlenu przez nasze ciało.

Czasami przyczyną bezsenności może być pogoda lub schematy snu. Siedzenie długo ze względu na pracę czy oglądanie ulubionego programu w telewizji może zmienić działanie Twojego zegara biologicznego.

Poniżej znajdziesz kilka roślin, które powinieneś postawić w sypialni, aby móc się normalnie wysypiać.

  • Jaśmin – jest to roślina, która idealnie nadaje się do sypialni. Oprócz tego, że polepsza sen, ma przyjemny, naturalny zapach, który pozytywnie wpłynie na Twoją produktywność w ciągu dnia.
  • Aloes – ta roślina ma wiele pozytywnych działań dla naszego zdrowia. Może on pomóc w przypadku skóry: zmniejszając rozstępy czy nawilżając ją. Jednak w przypadku snu, aloes wytwarza tlen, który może pomóc Ci zrelaksować się leżąc w łóżku.
  • Lawenda – jeśli przez całe życie używałeś oczyszczaczy powietrza, powinieneś spróbować lawendy. Oczyszcza ona powietrze, a jeśli umieścisz ją w sypialni, zmniejszysz u siebie uczucie niepokoju, stresu, a co za tym idzie, złagodzisz bezsenność.
  • Sansewieria gwinejska – jeśli masz problemy z drogami oddechowymi, ta roślina będzie idealną do postawienia w pokoju. Udowodniono, że leczy ona problemy z oddychaniem, zapobiega podrażnieniom oczu i bólom głowy. Oprócz tego oczyszcza ona powietrze.
  • Bluszcz pospolity – jeśli cierpisz z powodu trudności w oddychaniu lub masz astmę, polecamy tę roślinę. Jest łatwa w utrzymaniu, a eksperci dowiedli, że leczy ona astmę i inne problemy z oddychaniem.

Źródło: healthybuilderz.com

Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
99,99 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami w Studiu Figura Jagody Wiśniewskiej – Bydgoszcz (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz