Home Kategorie Porady Nie uwierzysz, ale dzięki temu składnikowi ochronisz i zregenerujesz swoje nerki!

Nie uwierzysz, ale dzięki temu składnikowi ochronisz i zregenerujesz swoje nerki!

Nie uwierzysz, ale dzięki temu składnikowi ochronisz i zregenerujesz swoje nerki!

Nerki choć są małe pełnią bardzo istotną funkcję w organizmie. Każdego dnia filtrują ponad sto litrów krwi i produkują prawie dwa litry moczu.

Nerki w niektórych przypadkach mogą ulec uszkodzeniu, np. u osób chorujących na cukrzycę typu II lub nadciśnienie. Można skutecznie leczyć się farmakologicznie, lecz jedno z lekarstw znajduje się niemal w każdej kuchni – jest to wodorowęglan sodu, czyli tzw. soda oczyszczona.

Soda oczyszczona i nerki

W skład układu hormonalnego wchodzi m.in. trzustka, która wytwarza wodorowęglan sodu, by zapewnić nerkom ochronę w trakcie procesu trawienia. W niektórych przypadkach nerki też produkują ten związek chemiczny, w zależności od tego co zjedliśmy. Jeśli nasza dieta zawiera dużo cukru, tłuszczu lub smażonych produktów, praca układa hormonalnego zostaje zaburzona i zarówno trzustka jak i nerki nie wytwarzają wodorowęglanu sodu w odpowiedniej ilości. W takiej sytuacji nerki ulegają destrukcyjnemu działaniu kwasów.

Zdrowa i zbilansowana dieta umożliwia wyżej wymienionym narządom na prawidłową produkcje tego związku chemicznego, dzięki czemu nerki pozostają zdrowe przez znacznie dłuższy czas, a praca układu hormonalnego pozostaje niezaburzona.

Badania naukowe nad sodą oczyszczoną

US National Institutes of Health dowiodło, że soda oczyszczona pozwala regulować pH krwi, a jej działanie może być równie skuteczne co dializy przeprowadzane u pacjentów z uszkodzeniami nerek. Badania przeprowadzone przez Department of Renal Medicine and Transplantation wykazały, że wodorowęglan sodu chroni przed chorobami nerek, a w niektórych przypadkach nawet je leczy. Podobna zależność tyczy się chorób serca i układu moczowego.

Jak stosować sodę oczyszczoną?

Zanim zaczniesz leczyć swoje nerki za pomocą sody oczyszczonej koniecznie skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Jest to produkt generalnie bezpieczny, lecz osoby o wrażliwym żołądku mogą doświadczać problemów z trawieniem.

Instrukcja stosowania:

  1. Pierwszego dnia zażyj pół małej łyżeczki sody oczyszczonej – umieść ją pod językiem.
  2. Drugiego dnia zmieszaj pół małej łyżeczki sody z taką samą ilością soli i półtora litra wody. Wypij otrzymany roztwór w przeciągu dwóch lub trzech dni.
  3. Zmniejsz dawkę sody do 1/4 łyżeczki, a soli do 1/3 łyżeczki.

Niektórych czynników wywołujących choroby nerek nie da się kontrolować, lecz ich stan może się pogarszać z uwagi na niezdrowy tryb życia. Pamiętaj, że utrzymanie odpowiedniej wagi ciała i zdrowa, zbilansowana dieta będzie działać na ich korzyść.

Źródło: stethnews.com

Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 99,99 zł w Profesjonalnym Salonie Wybielania Zębów White & Beauty w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz