Home Kategorie Jedzenie 7 produktów spożywczych ułatwiających zasypianie, które naprawdę działają

7 produktów spożywczych ułatwiających zasypianie, które naprawdę działają

7 produktów spożywczych ułatwiających zasypianie, które naprawdę działają

Jeśli masz problemy z zasypianiem lub zdarza Ci się budzić w środku nocy, koniecznie zapoznaj się z poniższą listą produktów spożywczych.

Odpowiednia długość snu oraz jego jakość ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Zaburzenia snu mogą być powiązane z innymi dolegliwościami, należą do nich: otyłość, stres, nadciśnienie, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca typu 2.

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że ponad 60% społeczeństwa doświadcza zaburzeń snu. Rozwiązania tego problemu nie należy jednak zawsze szukać w lekarstwach, w większości przypadków pomaga jedynie zmiana sposobu odżywiania. Poniżej prezentujemy siedem produktów spożywczych, dzięki którym możemy poprawić jakość naszego nocnego wypoczynku.

Banany

Wystarczy, że każdego wieczoru, tuż przed snem, będziesz jadł jednego banana, a Twój sen znacząco się unormuje. Jeśli chorujesz na cukrzycę ogranicz się do połówki owoca, by utrzymać stężenie glukozy na odpowiednim poziomie. Banany zawierają potas chroniący przed nocnymi skurczami mięśni oraz magnez, dzięki któremu zapadamy w głęboki sen. Ponadto są one bogate w tryptofan – aminokwas ułatwiający zasypianie.

Łosoś

Kwasy tłuszczowe omega-3, których w łososiu jest pod dostatkiem, łagodzą stres i relaksują układ nerwowy. Mięso tej ryby zawiera również witaminę B6 stymulującą produkcję melatoniny, tzw. hormonu snu. Łosoś jest także bardzo dobrym źródłem białka, dzięki czemu pozostaniemy syci aż do rana. Badania przeprowadzone na osobach spożywających łososia na porządku dziennym wykazały, że ich sen jest dłuższy i znacznie efektywniejszy.

Herbata ziołowa

Powszechnie wiadomo, że herbaty ziołowe wpływają pozytywnie na sen, lecz nie wszystkie działają tak samo. Herbata na bazie rumianku, mięty, lawendy lub waleriany faktycznie ma działanie uspokajające i świetnie sprawdzi się w tym przypadku. Zielona i czarna herbata działa pobudzająco, więc należy ich unikać, zwłaszcza wieczorową pora.

Jogurt

Niedobór wapnia może być jedną z przyczyn wolnego zasypiania. Ten ważny minerał znajdziemy w mleku, jogurtach i innych produktach mlecznych. Zielone warzywa liściaste również dostarczą nam sporo wapnia.

Czereśnie

Ku zaskoczeniu wielu osób, czereśnie także bywają pomocne w leczeniu zaburzeń snu. 250ml soku z tych owoców skutecznie zwiększy poziom melatoniny, dzięki której zapadamy w głęboki sen. Ten hormon reguluje także nasz rytm dobowy, dlatego warto spożywać suszone lub świeże czereśnie między posiłkami.

Produkty pełnoziarniste

Kasza jęczmienna oraz bulgur zawiera duże ilości magnezu, którego niedobór zaburza nocny wypoczynek. Wiele osób nieświadomie wyklucza z diety produkty bogate w ten mikroelement, co skutkuje na przykład budzeniem się w trakcie snu.

Kakao

Szklanka ciepłego kakaa przed snem przynosi niesamowite rezultaty, gdyż jest to naturalny środek uspokajający o dużej zawartości magnezu i tryptofanu.

Źródło: healthywebnews.com

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
Oferta zakończona!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz