Home Kategorie Porady Rodzaje otyłości brzusznej oraz metody ich zwalczania.

Rodzaje otyłości brzusznej oraz metody ich zwalczania.

Rodzaje otyłości brzusznej oraz metody ich zwalczania.

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha spędza sen z powiek zarówno kobietom jak i mężczyznom. Jak sobie z nią radzić?

Jeśli borykasz się z problemem otyłości brzusznej to z pewnością chcesz się jej pozbyć za wszelką cenę. Zanim jednak weźmiesz się do pracy, w pierwszej kolejności musisz określić przyczynę tego problemu i dobrać odpowiedni sposób jego rozwiązania.

Rodzaje otyłości brzusznej

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha najczęściej wynika z kilku czynników. Główny z nich do nieodpowiedni sposób odżywiania i nadwyżka kaloryczna, która wywołuje ogólnie jej przyrost. Pozostałe czynniki omówiliśmy poniżej.

„Brzuch piwny”

Nadmierne spożycie piwa, wina oraz innych napojów alkoholowych zaburza proces trawienia, ponadto są to trunki zawierające dużo kalorii. Odstaw alkohol i wzbogać dietę w świeże warzywa i owoce.

„Brzuch poporodowy”

Po urodzeniu dziecka tkanka tłuszczowa może być trudna do usunięcia z powłok brzusznych. Jej spalanie zostanie przyspieszone przez masaże i odpowiednie ćwiczenia. W tym przypadku najlepiej zasięgnąć rady lekarza.

Otyłość wywołana stresem

Krótki sen i zbyt dużo stresu oddziałuje na organizm w przeróżne sposoby. Jednym z rezultatów może być gromadzenie się tkanki tłuszczowej na brzuchu. Postaraj się wydłużyć czas snu do ośmiu godzin na dobę i odstaw na bok niezdrowe jedzenie. Zmniejsz także ilość kaw wypijanych w ciągu dnia.

Otyłość wywołana zaburzeniami hormonalnymi

Zaburzona gospodarka hormonalna jest często przyczyną przybierania na wadze i tworzenia się otyłości brzusznej. Jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest wprowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety oraz wizyta u lekarza specjalisty.

Wzdęty brzuch

Problemy z trawieniem lub nietolerancje pokarmowe są główną przyczyną wzdęć. W pierwszym przypadku pomoże zwiększona podaż wody oraz zastosowanie probiotyków. Przy nietolerancjach pokarmowych najlepiej unikać kłopotliwych produktów spożywczych.

Źródło: simpleorganicmedicine.com

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
55,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
61
Ha ha
Ha ha
29
Wow
Wow
62
Smutny
Smutny
71
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz