Home Kategorie Jedzenie Resztki kuchenne posadziła w doniczce, niesamowite co udało jej się wyhodować w domu….

Resztki kuchenne posadziła w doniczce, niesamowite co udało jej się wyhodować w domu….

Świeże produkty są polecane, aby utrzymać optymalny stan zdrowia. Trzeba jednak przyznać, że są drogie, gdy kupuje się je w sklepach.

Jeśli więc chcesz mieć regularne dostawy bez martwienia się o swój budżet, powinieneś zacząć hodować warzywa i zioła w domu. W ciągu miesiąca możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Możesz używać nasion, aby je uprawiać, ale istnieje wiele roślin, które potrzebują jedynie nieco resztek i można je spokojnie hodować.

#1. Sałata

Zamiast wyrzucać liście sałaty, po prostu włóż je do miski z około 2 cm wody. Zostaw ją na cztery dni i upewnij się, że poziom wody nie opadnie. Niedługo zaczną wyrastać korzenie i będziesz mógł zasadzić ją w ziemi. Ta sama metoda działa z kapustą.

#2. Seler

Resztki z selera umieść w ciepłej wodzie. Naczynie powinno znajdować się w bezpośrednim świetle słonecznym. Gdy zaczną rosnąć liście, zasadź seler w ogródku.

#3. Trawa cytrynowa

Tak samo, jak w przypadku zwykłej trawy weź korzeń i umieść go w misce z wodą. Powinna ona pokrywać cały korzeń, a naczynie znajdować się w nasłonecznionym miejscu przez około tydzień. Gdy zaczną pojawiać się nowe korzenie, możesz zasadzić ją na zewnątrz.

#4. Kiełki fasoli

Weź łyżkę kiełków i umieść je w misce z wodą. Zostaw je na noc, a następnie opłucz. Rób to codziennie aż zobaczysz, że pojawiają się kolejne kiełki.

#5. Awokado

Większość z nas po prostu wyrzuca pestkę tego owocu. Zawiera ona jednak pełno składników odżywczych. Jeśli jednak nie chcesz jej jeść, możesz wykorzystać ją, aby wyhodować drzewko awokado. Umieść nasiono w pojemniku z ilością wody, która wystarczy, aby pokryć je i wystaw je na nieco słońca. Będziesz musiał poczekać około 45 dni zanim zobaczysz jakiś wzrost. Jednak, gdy pojawią się łodygi dłuższe niż 15 cm, powinieneś ściąć je do dokładnie 15 cm. Poczekaj aż pojawią się liście i wtedy zasadź nasiono do połowy w ziemi.

wege1

Powinieneś hodować jedynie rośliny organiczne. Może być to nieco droższe rozwiązanie, ale będzie dla Ciebie bezpieczniejsze. Nieorganiczne jedzenie może zawierać chemikalia i nie mamy na myśli jedynie tego, że były pryskane. Wiele z nich traktowana jest związkami chemicznymi już w trakcie wzrostu oraz w momencie zbiorów. Uprawiaj własne warzywa w swoim ogródku dla własnego bezpieczeństwa, wygody i zmniejszenia kosztów przygotowywania posiłków.

Źródło: stethnews.com

Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
19,99 zł
27,00 zł
Oferta zakończona!
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz