Home Kategorie Porady 5 najlepszych ziół, które wyleczą Twoją wątrobę.

5 najlepszych ziół, które wyleczą Twoją wątrobę.

Wątroba to największy organ wewnętrzny oraz jeden z najważniejszych. Odpowiada za oczyszczanie krwi i przerabianie produktów ubocznych trawienia.

Wątroba wytwarza także żółć, dzięki której możemy trawić węglowodany i tłuszcze. Ten organ może być jednak bardzo dotknięty przez nasze słabe wybory odnośnie jedzenia i stylu życia. Spożywanie alkoholu, branie narkotyków oraz toksyny w naszym otoczeniu mogą mocno obciążyć wątrobę.

Jeśli wątroba nie pracuje odpowiednio, ucierpi nasze zdrowie. Mogą wystąpić ostre zaburzenia czynności wątroby, jak zapalenia czy marskość. Na szczęście, jeśli odpowiednio o nią zadbamy, wątroba może się zregenerować i utrzymać zdrowie. Osiągniemy to dzięki tym 5 ziołom:

Ostropest plamisty

Zioło to jest rekomendowane przy jakimkolwiek zaburzeniu pracy wątroby. Efektywnie chroni ją przed wszelkimi, codziennymi toksynami. Zostało potwierdzone klinicznie, że wzmacnia funkcjonalność wątroby, a jeśli już doszło do jej uszkodzenia, ostropest ma zdolność jej naprawienia.

Mniszek lekarski

Kolejnym bezpiecznym dla wątroby ziołem jest mniszek, często mieszany z ostropestem w formie kapsułek. Możesz pić herbatkę albo kupować ekstrakt. Mniszek lekarski zawiera sporo witamin i minerałów, jak żelazo, cynk i potas. To stymuluje produkcję żółci oraz poprawia funkcjonowanie tego organu.

Korzeń łopianu

Łopian, często podawany w formie herbat jest ziołem, które oczyszcza krew. Tak samo, jak mniszek pobudza produkcję żółci i jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi z osłabioną wątrobą, gdyż pomaga zregenerować uszkodzone komórki.

Karczoch

Tak, jak wyżej wspomaga on produkcję i przepływ żółci. Zapobiega też powstawaniu kamieni żółciowych i w tym samym czasie zmniejsza ryzyko zapadnięcia na żółtaczkę.

Kurkuma

Jedną ze zdolności kurkumy jest zmniejszanie stanów zapalnych, w tym tych, związanych z wątrobą. Jeśli chcesz polepszyć stan swojej wątroby, powinieneś dodać kurkumę do swojej codziennej diety. Możesz kupować także kapsułki, ale upewnij się, że zawierają piperynę, która polepsza wchłanianie kurkumy.

Oprócz ziół wspomnianych wyżej, powinieneś zadbać o zdrową dietę, zwiększając ilość spożywanych warzyw, nasion, świeżych owoców oraz pełnych ziaren. Unikaj picia alkoholu i palenia papierosów. Istnieją także badania, które pokazały, że picie kawy może pomóc zregenerować wątrobę.

Źródło: stethnews.com

Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
59,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Manager Marketingu i Reklamy w Sieci z zaświadczeniem MEN za 59 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz