Home Kategorie Porady 8 produktów dzięki którym pozbędziesz się ze skóry plam starczych.

8 produktów dzięki którym pozbędziesz się ze skóry plam starczych.

8 produktów dzięki którym pozbędziesz się ze skóry plam starczych.

Plamy starcze są przebarwieniami skóry, na które wszyscy jesteśmy skazani. Wraz z wiekiem pojawia się ich coraz więcej, wywołują je także promienie UV.

Przebarwienia tego typu są w większości przypadków niegroźne, lecz mimo to, według niektórych, za bardzo rzucają się w oczy i chcieliby się ich pozbyć. Czy istnieją nieinwazyjne sposoby, dzięki którym można pozbyć się plam starczych? Jest ich wiele!

Można zaopatrzyć się w różnego rodzaju kremy lub poddać terapii laserowej – będzie to jednak słono kosztować. Prezentujemy Was tańsze, alternatywne i równie skuteczne rozwiązania.

#1. Olej rycynowy

Świetnie radzi sobie z przebarwieniami, a jeśli dodamy do niego np. olej kokosowy lub migdałowy wraz z witaminą E, jego skuteczność będzie jeszcze większa. Wystarczy, że będziesz nakładać olej rycynowy na skórę pokrytą przebarwieniami każdego ranka i nocy, a plamy będą ustępować. Pamiętaj by zmyć go po kilku godzinach.

#2. Aloes

Regeneracyjne właściwości aloesu są niesamowite, dlatego powinno się go stosować w celu usuwania plam starczych. Wystarczy zaaplikować żel z aloesu na przebarwienia i zmyć go po trzydziestu minutach. Proste, prawda?

#3. Sok z cytryny

Zapewne wiecie, że sok z cytryny ma właściwości rozjaśniające. Regularne nacieranie przebarwień plasterkiem cytryny potrafi przynieść świetne rezultaty.

#4. Maślanka

Choć brzmi to nieprawdopodobnie to faktycznie można ją wykorzystać w celu usunięcia plam starczych. Rezultatów można spodziewać się stosunkowo szybko pod warunkiem, że nanosi się ją regularnie na przebarwienia.

#5. Jabłkowy ocet balsamiczny

Ostatnimi czasy jabłkowy ocet balsamiczny robi prawdziwą furorę w kontekście właściwości zdrowotnych. Jego możliwości są niesamowite, ponadto usuwa także plamy starcze. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, warto zmieszać go z wodą i nektarem. Tak przygotowaną miksturę należy zaaplikować na skórę i pozostawić na pół godziny. Zmiany są widoczne najczęściej po dwóch lub trzech tygodniach regularnego stosowania.

#6. Drzewo sandałowe

Jego dobroczynny wpływ na skórę jest tak silny, że nie możemy pominąć go w tym artykule. Sproszkowane drzewo sandałowe można zmieszać z wodą różaną – tak przygotowany preparat trzeba nałożyć na przebarwienia i odczekać aż do wyschnięcia.

#7. Ananas

Podobnie jak cytryna, ananas również ma właściwości rozjaśniające. Pocierając nim przebarwienia możemy spodziewać się szybkich i zadowalających rezultatów.

#8. Sok z cebuli

Za jego pomocą również możemy pozbyć się plam starczych. Metoda stosowania jest identyczna jak w przypadku cytryny i ananasa – wystarczy nacierać nim regularnie skórę. Czy istnieje łatwiejszy sposób?

Źródło: genuinewell.com

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
35
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz