Home Kategorie Porady Te produkty spożywcze wpływają destrukcyjnie na Twój układ hormonalny i skórę. Nigdy ich nie kupuj

Te produkty spożywcze wpływają destrukcyjnie na Twój układ hormonalny i skórę. Nigdy ich nie kupuj

Te produkty spożywcze wpływają destrukcyjnie na Twój układ hormonalny i skórę. Nigdy ich nie kupuj

Problemy skórne przytrafiają się nawet najlepszym i zwykle pojawiają się, gdy najmniej się tego spodziewamy – u osób dorosłych ma to związek z zaburzeniami hormonalnymi.

Jeżeli pojawiające się zmiany skórne mają związek z hormonami, to znaczy, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Większość kobiet doświadcza tego w połowie cyklu miesiączkowego oraz tuż przed okresem – oba te momenty odpowiadają chwilom największego wydzielania estrogenu i testosteronu.

Trądzik hormonalny dotyka wielu dorosłych osób na całym świecie, a jego leczenie i profilaktyka nie wymaga stosowania drogich kosmetyków i leków. W głównej mierze za wszystko odpowiedzialna jest dieta – stan skóry w większości przypadków odzwierciedla jakość naszego pożywienia.

5 najgorszych produktów dla Twoich hormonów i skóry

1. Nabiał

Większość produktów z tej kategorii nasycona jest hormonami, które nie pozostają obojętne naszemu organizmowi. Nabiał może wywoływać podrażnienia różnych tkanek, wypryski skórne i wiele innych objawów.

2. Soja

Produkty sojowe zawierają fitoestrogeny, które potrafią zaburzyć naszą gospodarkę hormonalną. Ten problem z pewnością nie umknie naszej uwadze i szybko dostrzeżemy zmiany skórne na naszym ciele. Soja stosowana jest w niesamowicie dużej ilości produktów spożywczych, dlatego zawsze warto przeczytać ich skład przez zakupem.

3. Gluten

Wpływa na ciało podobnie jak nabiał – wywołuje podrażnienia układu pokarmowego i może zaburzać równowagę hormonalną.

4. Olej rzepakowy, słonecznikowy i olej z krokosza

Te oleje zawierają znacznie więcej kwasów tłuszczowych omega-6 niż omega-3. Zbyt duże spożycie kwasów tłuszczowych omega-6 może wywołać podrażnienia skórne.

5. Kofeina

Wielu z nas nie wyobraża sobie początku dnia bez filiżanki kawy, lecz to właśnie jej zawdzięczamy niektóre zmiany skórne. Kofeina wypłukuje z nas witaminy z grupy B, magnez i cynk. Część herbat działa na ludzki organizm w podobny sposób. 

5 najlepszych produktów dla Twoich hormonów i skóry

1. Awokado

Dzięki zawartym w nich beta-sitosterolu te owoce skutecznie regulują poziom hormonów i łagodzą podrażnienia układu pokarmowego. Wprowadzenie ich na stałe do diety skutecznie zapobiegnie rozwojowi zmian skórnych.

2. Cynamon

Działa uspokajająco oraz zwalcza bakterie, dzięki czemu nasz organizm jest ogólnie w lepszej kondycji. Cynamon zawiera aldehyd cynamonowy, który wpływa korzystnie na ludzki układ hormonalny.

3. Granat

Te smaczne owoce wykazują właściwości przeciwnowotworowe, łagodzące i antyoksydacyjne. Zawarte w nich estrogeny wspomagają gospodarkę hormonalną, a zarazem chronią przed huśtawkami nastroju.

4. Kurkuma

Łagodzi podrażnienia i zmniejsza obrzęki. Stosując ją na porządku dziennym zapewnimy sobie równowagę hormonalną, sprawnie działający układ odpornościowy oraz piękną skórę.

5. Nasiona chia

Można je dodać do niemal każdego dania i zawierają bardzo dużo kwasów tłuszczowych omega-3. Nasiona chia wpływają na układ hormonalny regulując stężenie glukozy we krwi oraz zwiększając wrażliwość komórek na insulinę.

Źródło: genuinewell.com

Książka z dzieckiem BookHero
Książka z dzieckiem BookHero
65,00 zł
79,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Piękna, personalizowana książka z imionami i zdjęciami dzieci; unikalny prezent już od 65 zł

Twoja reakcja?

Super
Super
81
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
23
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
26

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz