Home Kategorie Porady Te produkty spożywcze wpływają destrukcyjnie na Twój układ hormonalny i skórę. Nigdy ich nie kupuj

Te produkty spożywcze wpływają destrukcyjnie na Twój układ hormonalny i skórę. Nigdy ich nie kupuj

Te produkty spożywcze wpływają destrukcyjnie na Twój układ hormonalny i skórę. Nigdy ich nie kupuj

Problemy skórne przytrafiają się nawet najlepszym i zwykle pojawiają się, gdy najmniej się tego spodziewamy – u osób dorosłych ma to związek z zaburzeniami hormonalnymi.

Jeżeli pojawiające się zmiany skórne mają związek z hormonami, to znaczy, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Większość kobiet doświadcza tego w połowie cyklu miesiączkowego oraz tuż przed okresem – oba te momenty odpowiadają chwilom największego wydzielania estrogenu i testosteronu.

Trądzik hormonalny dotyka wielu dorosłych osób na całym świecie, a jego leczenie i profilaktyka nie wymaga stosowania drogich kosmetyków i leków. W głównej mierze za wszystko odpowiedzialna jest dieta – stan skóry w większości przypadków odzwierciedla jakość naszego pożywienia.

5 najgorszych produktów dla Twoich hormonów i skóry

1. Nabiał

Większość produktów z tej kategorii nasycona jest hormonami, które nie pozostają obojętne naszemu organizmowi. Nabiał może wywoływać podrażnienia różnych tkanek, wypryski skórne i wiele innych objawów.

2. Soja

Produkty sojowe zawierają fitoestrogeny, które potrafią zaburzyć naszą gospodarkę hormonalną. Ten problem z pewnością nie umknie naszej uwadze i szybko dostrzeżemy zmiany skórne na naszym ciele. Soja stosowana jest w niesamowicie dużej ilości produktów spożywczych, dlatego zawsze warto przeczytać ich skład przez zakupem.

3. Gluten

Wpływa na ciało podobnie jak nabiał – wywołuje podrażnienia układu pokarmowego i może zaburzać równowagę hormonalną.

4. Olej rzepakowy, słonecznikowy i olej z krokosza

Te oleje zawierają znacznie więcej kwasów tłuszczowych omega-6 niż omega-3. Zbyt duże spożycie kwasów tłuszczowych omega-6 może wywołać podrażnienia skórne.

5. Kofeina

Wielu z nas nie wyobraża sobie początku dnia bez filiżanki kawy, lecz to właśnie jej zawdzięczamy niektóre zmiany skórne. Kofeina wypłukuje z nas witaminy z grupy B, magnez i cynk. Część herbat działa na ludzki organizm w podobny sposób. 

5 najlepszych produktów dla Twoich hormonów i skóry

1. Awokado

Dzięki zawartym w nich beta-sitosterolu te owoce skutecznie regulują poziom hormonów i łagodzą podrażnienia układu pokarmowego. Wprowadzenie ich na stałe do diety skutecznie zapobiegnie rozwojowi zmian skórnych.

2. Cynamon

Działa uspokajająco oraz zwalcza bakterie, dzięki czemu nasz organizm jest ogólnie w lepszej kondycji. Cynamon zawiera aldehyd cynamonowy, który wpływa korzystnie na ludzki układ hormonalny.

3. Granat

Te smaczne owoce wykazują właściwości przeciwnowotworowe, łagodzące i antyoksydacyjne. Zawarte w nich estrogeny wspomagają gospodarkę hormonalną, a zarazem chronią przed huśtawkami nastroju.

4. Kurkuma

Łagodzi podrażnienia i zmniejsza obrzęki. Stosując ją na porządku dziennym zapewnimy sobie równowagę hormonalną, sprawnie działający układ odpornościowy oraz piękną skórę.

5. Nasiona chia

Można je dodać do niemal każdego dania i zawierają bardzo dużo kwasów tłuszczowych omega-3. Nasiona chia wpływają na układ hormonalny regulując stężenie glukozy we krwi oraz zwiększając wrażliwość komórek na insulinę.

Źródło: genuinewell.com

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
81
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
23
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
26

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz