Home Kategorie Porady Zadbaj o higienę jamy ustnej wykorzystując… cytrynę!

Zadbaj o higienę jamy ustnej wykorzystując… cytrynę!

Zadbaj o higienę jamy ustnej wykorzystując… cytrynę!

Kwas zawarty w cytrynach skutecznie zwalcza bakterie gromadzące się w jamie ustnej, dzięki czemu chroni przed infekcjami, łagodzi bóle zębów i redukuje osad nazębny.

Stosowanie cytryn do pielęgnacji jamy ustnej przynosi bardzo dobre rezultaty, lecz jeśli będziemy używać ich zbyt często możemy tego pożałować, dlatego pamiętajcie, by poniższe porady stosować z umiarem.

Wybielanie zębów

Z czasem na zębach pojawia żółty osad, który wywołany jest przez częste picie kawy, herbaty, wina, czy palenie papierosów. Jak pewnie wiesz za wybielenie zębów, u stomatologa, trzeba słono zapłacić. Można to jednak zrobić samemu, przy użyciu dwóch tanich składników. Jednym z nich jest cytryna, która posiada właściwości rozjaśniające.

Potrzebujesz:

  • 2-3 łyżki stołowe soku z cytryny
  • 1 łyżka stołowa soli

Instrukcje:

Wymieszaj składniki, by otrzymać pastę, a następnie delikatnie wyszczotkuj nią zęby i pozostaw w ustach na kilka minut – na koniec przepłucz je wodą. Zabieg wykonuj dwa razy w tygodniu, by osiągnąć optymalny rezultat.

Uwagi:

Nie wykonuj zabiegu częściej niż dwa razy w tygodniu, ponieważ kwas cytrynowy może uszkodzić szkliwo zębów!

Usuwanie brzydkiego oddechu

Nieświeży oddech nie wynika tylko ze spożywania czosnku i cebuli. Może być rezultatem z suchości w ustach, gdyż ślina pomaga zabijać bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Zastosowanie cytryny do rozwiązania tego problemu ma uzasadnienie – zabija bakterie i zapewnia produkcję śliny.

Potrzebujesz:

  • 3 łyżki stołowe soku z cytryny

Instrukcje:

Po posiłku przepłucz usta sokiem z cytryny, a następnie go wypluj i przepłucz usta wodą, by kwas cytrynowy nie uszkodził szkliwa.

Wzmacnianie dziąseł

Cytryny są tak wspaniałymi owocami, że z ich pomocą wzmocnisz zęby i dziąsła. Dzięki dużej zawartości witaminy C oraz właściwościom przeciwzapalnym Twoje dziąsła przestaną krwawić.

Potrzebujesz:

  • 1 szklanka wody
  • 2 łyżki stołowe soku z cytryny

Instrukcje:

Wymieszaj składniki i przepłucz usta po posiłku. Krwawiące dziąsła można bezpośrednio skropić sokiem z cytryny.

Uśmierzanie bólu zęba

Próchnica jest główną przyczyną bólu zębów. Dzięki witaminie C, zawartej w tych owocach, można leczyć infekcje i zredukować związany z nimi ból zęba.

Potrzebujesz:

  • 1 łyżka stołowa soku z cytryny

Instrukcje:

Namocz płatek kosmetyczny w soku z cytryny i przyłóż go do bolącego zęba, a po chwili przepłucz usta wodą. Jeśli poddasz ząb działaniu kwasu cytrynowego na dziesięć minut lub dłużej, narazisz się na jego destrukcyjny wpływ.

Źródło: genuinewell.com

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
Oferta zakończona!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
33
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz