Home Kategorie Porady 7 symptomów wskazujących na problemy z nerkami. Nigdy ich nie ignoruj

7 symptomów wskazujących na problemy z nerkami. Nigdy ich nie ignoruj

7 symptomów wskazujących na problemy z nerkami. Nigdy ich nie ignoruj

Nerki odpowiadają za filtrowanie krwi, wydalanie toksyn, gospodarkę mineralną organizmu, ciśnienie krwi i wiele innych istotnych procesów zachodzących w naszym ciele.

Każdego dnia przez nerki przepływa około 200 litrów krwi, wytwarzając przy tym prawie dwa litry moczu, wraz z którym usuwane są z organizmu toksyny. Gdy nerki są uszkodzone, tracą zdolność do wydalania szkodliwych substancji oraz nadmiaru wody.

Do zaburzenia pracy nerek dochodzi najczęściej z powodu ich słabego ukrwienia oraz w wyniku powikłań cukrzycowych, wysokiego ciśnienia oraz chorób autoimmunologicznych. Do takiej sytuacji prowadzi również przedawkowanie paracetamolu, ibuprofenu i naproksenu.

Wiele osób nie zauważa objawów wywołanych nieprawidłową pracą nerek, gdyż w początkowej fazie są bardzo słabo widoczne. Najczęściej ludzie zgłaszają się do lekarza, gdy dojdzie do uszkodzenia dużej ilości komórek. Wtedy może być już niestety za późno.

Objawy nieprawidłowej pracy nerek

#1. Częste oddawanie moczu

Osoby, u których nerki nie pracują prawidłowo, odczuwają częstą potrzebę oddawania moczu, szczególnie w nocy.

#2. Silne zmęczenie

To normalne, że czujemy się zmęczeni po całym dniu pracy. Problem pojawia się, gdy zmęczenie nie ustępuje nawet po długim odpoczynku. Nieustające uczucie wyczerpania i brak energii to objawy dysfunkcji nerek. Mają one związek z gromadzącymi się w organizmie toksynami.

Pracujące nieprawidłowo nerki mogą produkować zbyt małą ilość czerwonych krwinek, co najczęściej kończy się anemią. Nieustające uczucie zmęczenia to jeden z objawów tej choroby.

#3. Krew w moczu

Zdrowe nerki dokładnie filtrują krew i skrupulatnie wydalają z organizmu toksyny. Obecność czerwonych krwinek w moczu wskazuje, że nie pracują one prawidłowo.

#4. Miejscowy obrzęk

Jeśli nerki nie pracują prawidłowo mogą mieć problem z wydalaniem nadmiaru wody z organizmu. Skutkiem tego są opuchnięte nogi lub powieki, szczególnie o poranku.

#5. Bąbelki w moczu

Uszkodzone nerki nie będą w stanie wychwycić w całości białka z moczu, które nadaje mu pienistej konsystencji.

#6. Nadciśnienie

Nerki pełnią ważną rolę w regulacji ciśnienia krwi, ponieważ syntezują hormon zwany reniną. Jeśli jego produkcja zostanie zaburzona, ciśnienie krwi wzrośnie.

#7. Zaburzenia snu

Gromadzące się w organizmie toksyny i substancje szkodliwe nie będą tak skutecznie wydalane, gdy praca nerek będzie zaburzona. Jeśli ich stężenie we krwi będzie zbyt duże, jakość naszego snu zmaleje. Zwiększa się także ryzyko wystąpienia bezdechu sennego.

Źródło: genuinewell.com

Pakiety day spa dla 1-2 osób
Pakiety day spa dla 1-2 osób
79,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety day spa z masażem twarzy i więcej za 89,99 zł i inne opcje w JUGI – Kosmetologia & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
25
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz