Home Kategorie Porady Sprawdź, jak wyleczyć grzybicę paznokci naturalnymi sposobami.

Sprawdź, jak wyleczyć grzybicę paznokci naturalnymi sposobami.

Grzybica paznokci objawia się zazwyczaj opuchlizną, zapaleniem oraz zażółceniem paznokci.

Jest wiele aspektów, które mogą wpłynąć na rozwój grzybicy, np. zła higiena, nieodpowiednie pH skóry, ciągłe wystawienie na wilgoć lub problemy z systemem immunologicznym. Zazwyczaj grzybicę leczy się specjalnymi preparatami, lub operacjami usunięcia paznokci. Jednak te sposoby mają wiele skutków ubocznych.

Na szczęście istnieją bezpieczniejsze i o wiele bardziej efektywne sposoby na poradzenie sobie z grzybami.

#1. Olejek z drzewa herbacianego

Ten olejek ma właściwości grzybobójcze i antyseptyczne, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem, gdy mowa o walce z grzybicą paznokci. Najpierw powinieneś oczyścić problematyczne miejsca alkoholem, a następnie umieścić na nich bezpośrednio olej i dać mu chwilę na wsiąknięcie. Pozostaw go na 10 minut, a następnie wyczyść paznokcie szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Jeśli chcesz nakładać olejek bezpośrednio na skórę, powinieneś zmieszać go z olejem migdałowym lub oliwą z oliwek. Powtarzaj procedurę codziennie, dopóki nie odrosną Ci paznokcie.

#2. Olej kokosowy

Dzięki zawartości kwasy kaprylowego, olejek kokosowy jest świetnym rozwiązaniem na grzybicę paznokci. Kwas ten potrafi przebić się przez ścianki komórek grzybiczych, a gdy to się stanie, komórki rozpuszczą się. Wystarczy nałożyć niewielką ilość oleju na problematyczne miejsca i zostawić na 15 minut.

#3. Ocet jabłkowy

Jest to jeden z najlepszych sposobów na walkę z grzybicą. Można go zarówno spożywać, jak i nakładać bezpośrednio na paznokcie. Powinieneś zmieszać jedną część octu z jedną częścią soli Epsom oraz sześcioma częściami gorącej wody. Odstaw mieszankę, aż woda będzie ciepła. Zanurz w niej stopy na około 30 minut. Jeśli chcesz spożywać ocet, zmieszaj dwie łyżki z 230 ml ciepłej wody. Możesz dodać też nieco miodu, aby osłodzić mieszankę.

#4. Olejek lawendowy

Jeśli grzybica nie jest jeszcze poważna, możesz użyć olejku lawendowego, aby ją leczyć. Po prostu nałóż kilka kropli na zakażone paznokcie przed snem i pozostaw na noc. Możesz założyć wełniane skarpety, aby olejek utrzymał się na stopach. Nie używaj skarpetek z syntetycznych materiałów, gdyż mogą pogorszyć stan paznokci. Rób to przez tydzień po tym, jak wyleczysz już paznokcie, aby upewnić się, że pozbyłeś się grzyba na dobre.

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
143,20 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
67
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
21

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz