Home Kategorie Jedzenie To tradycyjne chińskie lekarstwo pomoże Ci pozbyć się bólu stawów.

To tradycyjne chińskie lekarstwo pomoże Ci pozbyć się bólu stawów.

Czy masz w zwyczaju łykanie leków przeciwbólowych za każdym razem, gdy bolą Cię stawy? Następnym razem wypróbuj to tradycyjne, chińskie lekarstwo.

Obecne medykamenty mogą powodować wiele skutków ubocznych, a poza tym bardzo obciążają naszą wątrobę. Wiele tradycyjnych, chińskich lekarstw natomiast jest bezpieczne i efektywne, dlatego też korzysta się z nich do dnia dzisiejszego, mimo iż istnieją tabletki na dosłownie wszystko. Te rozwiązania, które powstały w Chinach tysiące lat temu przetrwały próbę czasu i imponują nawet teraz.

Jeśli bolą Cię stawy, zastanów się dwa razy zanim weźmiesz swój ulubiony lek przeciwbólowy. Czy na pewno chcesz narażać się na wszelkie skutki uboczne i uszkodzenie wątroby, aby przestało Cię na chwilę boleć?

Spróbuj chińskich ziół

Na szczęście istnieje sporo chińskich ziół, których działanie przeciwbólowe zostało udowodnione naukowo. Niektóre z nich to: boswellia, dzięgiel litwor, tripterygium, traganek i powojnik. Pamiętaj jednak, aby brać je wyłącznie pod nadzorem zielarza, który jest dobrze zaznajomiony z chińskimi ziołami.

Wypij herbatę z imbiru

Jednym z najprostszych, tradycyjnych chińskich rozwiązań bolących stawów to zaparzenie i wypicie filiżanki imbirowej herbaty. Każdy wie, jak dobrze imbir radzi sobie z wszelkimi zapaleniami. Oprócz picia herbaty możesz też kilka razy dziennie zjeść mały kawałek korzenia, lub dodać go do swojej ulubionej zupy.

Kurkuma

W kurkumie znajduje się potężny związek przeciwzapalny zwany kurkuminą. Wystarczy dodać połowę łyżeczki kurkumy do szklanki gorącej wody i wypić ją. Możesz też skropić odrobinę kurkumy wodą, a powstałą pastę wsmarować w bolące miejsca.

Jedz cebulę

Cebula także ma świetne działanie przeciwzapalne i dlatego dodanie jej do swojej diety może pomóc poradzić sobie z bólem stawów zupełnie naturalnie. Wiele osób wspomina także o efektywności aplikowania soku z cebuli bezpośrednio na bolące stawy.

Jedz papaję

Coś tak prostego, jak regularne jedzenie papai może sprawić, że pozbędziesz się bólu stawów bez konieczności brania leków. Papaja działa przez związek chemiczny w niej zawarty, który redukuje stany zapalne. Możesz też ugotować jej liście i wypić tak powstałą herbatę.

Unikaj produktów mlecznych

Zwracanie uwagi na to, co jest także jest ważnym elementem radzenia sobie z bólem stawów. Mleko, masło, ser, lody i inne mleczne produkty mogą powodować zapalenia, które są oczywistym powodem bólu stawów.

Unikaj słodkich przekąsek

Powinieneś także unikać wszelkich produktów, które zawierają tony cukru, gdyż zawarta w nich sacharyna także może powodować zapalenia. Dodatkowo, dieta bogata w cukry może powodować nadwagę, a to pogorszenie bólu.

Uwaga

Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przewlekle chorujesz, nie próbuj brać jakiegokolwiek wyżej wymienionego zioła bez konsultacji z lekarzem. Warto też udać się do niego, gdy ból stawów nie ustępuje po tygodniu lub się pogorszył.

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz