Home Kategorie Jedzenie W ten sposób możesz uchronić siebie lub bliskich przed atakiem serca!

W ten sposób możesz uchronić siebie lub bliskich przed atakiem serca!

W ten sposób możesz uchronić siebie lub bliskich przed atakiem serca!

Niewiele osób o tym wie, ale istnieje produkt o tak silnych właściwościach zdrowotnych, że może zapobiec atakowi serca w ciągu jednej minuty.

Jak dużo wiesz o pieprzu cayenne? To najpopularniejsza odmiana tej pikantnej przyprawy. Warto zawsze mieć go w domu, gdyż dzięki niemu możesz uratować życie bliskiej osoby, gdy dostanie ataku serca. Pieprz cayenne był brany „pod lupę” przez wielu naukowców, w tym dr. Richarda Schulza. Świat nauki jest zachwycony właściwościami zdrowotnymi tej przyprawy.

Pewien lekarz, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, nigdy nie stracił pacjenta z powodu ataku serca. Wszystkim zalecał pieprz cayenne. Instruował ich, by tuż po rozpoczęciu ataku wypijali herbatę na bazie tej przyprawy – ustępował po minucie! Warto wspomnieć, że nie jest to tylko teoria. Część z naukowców faktycznie uratowała się dzięki tej metodzie.

Jak zastosować pieprz cayenne

Pieprz cayenne ma 90000 jednostek w skali Scoville’a(SHU). To tyle samo co papryczka habanero, african bird, thai chi, jamaican hot, jalapeno i scotch bonet. Omawiana odmiana pieprzu jest szeroko dostępna w sklepach. Znajdziecie ją np. w supermarketach oraz w sklepach ze zdrową żywnością.

Jeśli ktoś w waszym domu dostaje ataku najprościej jest podać mu szklankę wody z rozpuszczoną łyżeczką pieprzu. Osoba ta jednak musi być przytomna i zdolna do wypicia. W przypadku utraty przytomności należy wpuścić kilka kropli ekstraktu z pieprzu cayenne chorej osobie pod język.

Pieprz cayenne to silny stymulant o działaniu hemostatycznym, przyspiesza akcje serca oraz stabilizuje krążenie krwi. Ponadto hamuje krwawienie i jak już wspomnieliśmy ratuje w przypadku ataku serca.

Nalewka z pieprzu cayenne według dr. Schulza

Jest to najlepszy produkt, który można zastosować w przypadku ataku serca. Do jego przygotowania używaj jedynie pieprzu cayenne, który jest najpowszechniejszą odmianą tej przyprawy – rośnie w Iniach i na terenie ameryki południowej. Chili jest krzaczastą rośliną tropikalną i zarazem byliną. Zmielone jest dwadzieścia razy silniejsze niż normalna papryczka, ponieważ zawiera więcej kapsaicyny. Co ciekawe, ostrość papryki jest odwrotnie proporcjonalna do jej wielkości, co oznacza, że najmniejsze są najczęściej najbardziej intensywne w smaku.

Składniki:

 • pieprz cayenne
 • 1-3 świeżych papryk cayenne
 • alkohol 50% (może być wódka)
 • butelka o pojemności 1 litra
 • gumowe rękawiczki

Instrukcje:

 1. Załóż rękawiczki dla bezpieczeństwa.
 2. Wypełnij 1/4 butelki pieprzem.
 3. Zblenduj papryki z taką ilością alkoholu, by uzyskać konsystencję sosu. Przelej całość do butelki.
 4. Wypełnij butelkę do końca alkoholem i nałóż nakrętkę – wstrząsaj nią kilka razy dziennie.
 5. Pozostaw nalewkę w zacienionym miejscu na dwa tygodnie, a później odcedź ją. Aby otrzymać silniejszy preparat, odcedź go po trzech miesiącach.
 6. Przechowuj nalewkę w suchym i zacienionym miejscu – nie zepsuje się.

Zalecenia dr. Schulza

Podaj 5-10 kropel przytomnej osobie doznającej ataku serca lub wylewu, a kolejną dawkę po pięciu minutach. Powtarzaj zabieg, aż stan chorej osoby ulegnie poprawie. Jeśli osoba jest nieprzytomna należy zaaplikować 1-3 kropli pod język i rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. Po upływie pięciu minut preparat należy podać ponownie w ten sam sposób i kontynuować schemat działania, aż do uzyskania poprawy stanu pacjenta.

Właściwości zdrowotne

 • pieprz cayenne można stosować w przypadku innych dolegliwości
 • ma właściwości przeciwgrzybicze
 • ma pozytywny wpływ na układ trawienny – stymuluje produkcje kwasów żołądkowych i redukuje wzdęcia
 • posiada właściwości przeciwnowotworowe, jest szczególnie zalecany palaczom i pacjentom z rakiem płuc
 • jest pomocny przy problemach żołądkowych, migrenach, alergiach, otyłości, bólu zębów i artretyźmie

Wartości odżywcze

Po przebadaniu pieprzu cayenne okazało się, że zawiera dwadzieścia sześć składników odżywczych. Znajdziemy w nim między innymi cynk, wapń, selen, magnez, witaminę C oraz A. Omawiana przyprawa jest jedną z najzdrowszych dla ludzkiego organizmu i potrafi zdziałać cuda, dlatego warto mieć zawsze taką nalewkę pod ręką.

Źródło: organiclifebook.com

Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
31
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz