Home Kategorie Porady Odkąd przestałem popełniać te błędy przy ładowaniu telefonu moja bateria wytrzymuje o wiele dłużej.
1.27K

Odkąd przestałem popełniać te błędy przy ładowaniu telefonu moja bateria wytrzymuje o wiele dłużej.

W obecnych czasach telefon komórkowy jest wręcz niezbędny. Szczególnie popularne są IPhony, które nie są najtańsze. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby ich bateria służyła nam, jak najdłużej.

Ta niestety szybko się wyczerpuje, co nie powinno dziwić. Telefon nie służy jedynie do komunikowania się, ale jest także odtwarzaczem muzyki, GPS-em, punktem dostępu do Internetu itd. Na szczęście można łatwo przedłużyć życie baterii. Poniżej możesz dowiedzieć się, jakich błędów koniecznie należy unikać.

#1. Nigdy nie wolno ładować telefonu przez całą noc

Wielu z nas zostawia telefon podłączony do ładowania na całą noc, nie zdając sobie sprawy, że za długie ładowanie niszczy baterię. Dochodzi do tzw. efektu pamięci ogniw, czyli nadmiernego ładowania, które powoduje utratę rzeczywistej pojemności baterii. Zaleca się podładowywanie baterii kilka razy w ciągu dnia.

tel1

#2. Pilnuj, aby bateria nie rozładowywała się do końca

Baterie litowo-jonowe nie powinny być ani nadmiernie ładowane, ani całkiem rozładowane. Eksperci twierdzą, że telefon należy podładować w momencie, gdy zostaje ostatnia kreska baterii. Nie czekaj, aż całkiem się wyłączy.

tel2

#3. Nie dla ładowania baterii bez kabla

Coraz popularniejsze staje się ładowanie telefonów bez użycia kabla. Lepiej jednak zostawić ten sposób tylko na szczególne sytuacje. W dłuższej perspektywie bezprzewodowe ładowanie niszczy baterię.

tel3

#4. Z daleka od źródeł ciepła

Wysokie temperatury to coś, czego baterie naszych telefonów nie lubią. Specjaliści od IPhonów twierdzą, że telefon działa najlepiej w temperaturze między 16 a 22 stopni Celsjusza. Nie należy więc zostawiać ładującego się telefonu blisko grzejnika, ani zostawiać go na dworze podczas upałów.

tel4

#5. Tylko oryginalna ładowarka

Wraz z nowym telefonem dostajemy zawsze ładowarkę i nie możemy jej zgubić. Używanie tańszych zamienników nie tylko niszczy baterię (nie chroni przed przeładowaniem), a do tego w przypadku usterki odmówią nam naprawy lub wymiany telefonu.

#6. Trzeba ładować baterię nawet, gdy nie używamy telefonu

Weekend bez telefonu to świetny pomysł, ale należy pamiętać, aby bateria była naładowana w 50%, a telefon zostawiony w suchym i chłodnym miejscu.

tel5

#7. Ładowanie tylko bez obudowy

Podłączenie telefonu do ładowania zwiększa jego temperaturę. Aby uniknąć problemów, należy przed ładowaniem zdjąć obudowę.

tel6

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz