Home Kategorie Porady 7 genialnych sposobów na pozbycie się zadrapań z każdej powierzchni. Niesamowite
3.50K

7 genialnych sposobów na pozbycie się zadrapań z każdej powierzchni. Niesamowite

Zarysować da się właściwie wszystko – ekran telefonu, zegarek, drewniany stół czy buty. Niewiele trzeba, aby na powierzchni powstały widoczne zadrapania, ale pozbyć się ich może być o wiele ciężej.

Nieważne czy jest to drewno, szkło, marmur czy skóra, istnieją sposoby na pozbycie się widocznych zarysowań. Poniższe wskazówki pomogą Ci w tym.

#1. Szkiełka od okularów

zad1

Źródło: shareably.net

Zadrapania na okularach są wyjątkowo irytujące. Na szczęście łatwo się z nimi uporasz przy pomocy… pasty do zębów. Wybierz taką, która nie ma właściwości wybielających i nie zawiera mocnych środków chemicznych. Przy pomocy wacika lub miękkiej ścierki wcieraj pastę w szkiełka okrężnymi ruchami. Rób to przez około 10 sekund, a później spłucz pozostałość zimną wodą. Do głębszych zadrapań niezbędne mogą okazać się kolejne powtórzenia.

#2. Stare talerze

zad2

Źródło: rumble.com

Weź zniszczony talerz i posyp go odrobiną proszku do czyszczenia. Dokładnie rozetrzyj go przy pomocy gąbki na powierzchni, jednak nie rób tego dłużej, niż minutę. Przy pomocy papierowego ręcznika zetrzyj wszystko dokładnie.

#3. Szybka telefonu

zad3

Źródło: bgr.com

Nie ma nic bardziej drażniącego niż zarysowana szybka telefonu. Na całe szczęście i w tym przypadku możesz zaoszczędzić sobie nerwów. Weź pastę do zębów i wcieraj ją bawełnianym wacikiem w ekran smartfona przez około 10 minut.

#4. Lakierki

zad4

Źródło: goodhousekeeping.com

Zadrapania na lakierkach nie dają Ci spokoju? Weź patyczek do uszu i wcieraj w problematyczne miejsca wazelinę do momentu, aż się wypełnią. Wystarczy kilka minut, a buty będą wyglądać jak nowe.

#5. Skórzane buty

zad5

Źródło: wikimedia.org

Skóra podatna jest na wszelkie zadrapania. Aby pozbyć się ich z butów, rozprowadź olejek roślinny lub dziecięcy na porysowanej powierzchni za pomocą bawełnianego wacika. Wcieraj kulistymi ruchami i zostaw do wyschnięcia. Pozostałości wytrzyj czystą szmatką. Jeśli będzie to konieczne, powtórz procedurę. Dobrze sprawdzi się także lakier do paznokci lub wosk.

#6. Deska rozdzielcza

zad6

Źródło: youtube.com

Ktoś wyciągnął nogi na deskę rozdzielczą w Twoim samochodzie i ją zadrapał? Aby pozbyć się widocznych śladów będziesz potrzebować suszarki. Ustaw ją na minimalną moc i skieruj strumień powietrza wzdłuż zadrapania. Jeśli to konieczne, zwiększ moc, aż ślady zaczną znikać. Poczekaj 10 – 15 minut, a później przetrzyj powierzchnię pastą. Ślady powinny zniknąć.

#7. Drewniane powierzchnie

zad7

Źródło: flickr.com

Któż z nas nie widział zarysowanej, drewnianej powierzchni? Niezależnie od tego, czy chodzi o drewnianą podłogę czy stół, sposób na pozbycie się drażniących zarysowań jest jeden. Spróbuj potrzeć o zarysowany fragment orzechem włoskim. Tak, to naprawdę działa!

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
36,00 zł
Oferta zakończona!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz