Home Kategorie Jedzenie Od kiedy pije ten napój moje ciśnienie krwi wróciło do normy i czuje się o niebo lepiej…

Od kiedy pije ten napój moje ciśnienie krwi wróciło do normy i czuje się o niebo lepiej…

Według Światowej Organizacji Zdrowia, do 2035 roku na świecie będzie ponad 1,5 miliarda ludzi cierpiących na nadciśnienie.

Każdego roku odsetek chorych wzrasta, a ta dolegliwość jest jedną z głównych przyczyn udarów mózgu oraz zawałów serca. Z tą chorobą jednak da się walczyć. Warto wyeliminować niezdrowe nawyki żywieniowe, zbyt duże użycie soli, używki czy stres i brak ruchu. Z nadciśnieniem można skutecznie walczyć i to nie tylko przy pomocy medykamentów.

Oto 6 napojów, które skutecznie obniżają ciśnienie krwi:

#1. Sok z granatów

nap1

W organizmie znajdziemy enzym ACE, który podwyższa ciśnienie krwi. Jest on odpowiedzialny za tworzenie białka, które zwęża naczynia krwionośne. Niektóre produkty na szczęście blokują działanie tego enzymu. Taką właściwość ma właśnie sok z granatów.

Ten smaczny napój zaleca się osobom, które mają problemy z krążeniem. Antyoksydanty usprawniają pracę serca i układu krwionośnego, a także obniżają ciśnienie.

#2. Mleko

Niedobór wapnia w organizmie zwiększa ryzyko rozwoju nadciśnienie. Ten minerał pomaga utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi, z tego też powodu warto do swojej diety dopisać produkty bogate w wapń.

Jednym z najpopularniejszych i najtańszych źródeł wapnia jest mleko. Pamiętaj jednak, aby nie kupować mleka pozbawionego tłuszczu, gdyż jest on niezbędny, aby wapń mógł być przyswojony przez organizm.

#3. Sok z buraków

nap2

Te mocno czerwone warzywa są źródłem potasu i kwasu foliowego, czyli dwóch elementów, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom ciśnienia krwi. Buraki zawierają także związki zwiększające przepływ krwi przez naczynia krwionośne i dobrze wpływają na nasze serca. Warto pić 1 – 2 szklanki dziennie, aby walczyć z nadciśnieniem.

#4. Herbata z hibiskusa

Posiada ona aktywne substancje, które działają podobnie jak inhibitory ACE. Picie tego napoju w naturalny sposób obniża ciśnienie i zmniejsza ryzyko rozwoju groźnych chorób, jak niewydolność krążeniowa, zawał serca czy udar. Najlepiej spożywać 3 filiżanki naparu codziennie. Herbata ta ma przyjemny, owocowy smak i intensywnie czerwony kolor.

#5. Sok żurawinowy

nap3

Te drobne, czerwone i lekko kwaśne owoce żurawiny mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Przeciwdziałają uszkodzeniom wewnętrznych ścian naczyń krwionośnych, które mogą przyczyniać się do rozwoju wysokiego ciśnienia.

Dzięki temu napojowi obniżysz ciśnienie i rozszerzysz naczynia krwionośne. Umożliwi to swobodny przepływ krwi. Owoce żurawiny posiadają też sporo witaminy C, która również działa zbawiennie na zdrowie układu krwionośnego.

#6. Woda

Woda jest źródłem życia oraz najtańszą i najzdrowszą metodą na obniżenie ciśnienia krwi. Odwodnienie sprawia, że naczynia krwionośne zaczynają się zwężać, a to w efekcie zwiększa ciśnienie. W takiej sytuacji serce ma utrudnioną pracę. Mimo iż większość z nas wie, że powinniśmy pić 2 litry wody dziennie, mało kto stosuję tę zasadę. Niewielka zmiana w nawykach może zupełnie odmienić Twoje życie i uwolnić Cię od nieprzyjemnych dolegliwości.

Pakiety day spa: 4 warianty
Pakiety day spa: 4 warianty
79,99 zł
99,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa z masażem ciała i więcej od 99,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
102
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
27
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz