Home Kategorie Ludzie Staruszek podaje kasjerce 2,300 dolarów, ale ona odmawia przelania ich jego „wnuczkowi”.

Staruszek podaje kasjerce 2,300 dolarów, ale ona odmawia przelania ich jego „wnuczkowi”.

Każdy wie, że Święta są okresem, w którym dużo dajemy. Jest to też świetny okres dla wszelkiej maści naciągaczy.

Takie osoby żerują na wielkodusznych ludziach i starają się wykorzystać ich gest. To straszne ze względu na to, że , ci którzy zostają ofiarami, chcą po prostu pomóc.

Zupełnie jak staruszek z Cincinnati. Był gotów oddać ponad 2,000 dolarów obcemu człowiekowi. Na szczęście pojawił się anioł stróż, który zatrzymał go w ostatnim momencie.

Cecil Rodgers przygotowywał się do spędzenia Świąt z rodziną, gdy otrzymał telefon. Po drugiej stronie odezwał się mężczyzna, który podawał się za jego najstarszego wnuka.

– „W telefonie usłyszałem głos, który powiedział: ‘Dziadzia, to ja, twój najstarszy wnuk. Mam kłopoty’” – opowiada Cecil.

„Wnuczek” stwierdził, że miał wypadek samochodowy.

– „Powiedział: ‘Uderzyłem w samochód kobiety w 7 miesiącu ciąży. Oskarżyli mnie o prowadzenie pod wpływem alkoholu i siedzę w areszcie’” – relacjonuje staruszek.

dziadek1

Wtedy „wnuczek” podał telefon „adwokatowi”.

Mężczyzna powiedział, że stara się wyciągnąć jego wnuka z więzienia. Nie może jednak tego zrobić, jeśli nie wpłynie kaucja. Poinstruował Cecila, aby wziął 2,300 dolarów i poszedł do pobliskiego Walmarta. Stamtąd staruszek mógłby przelać pieniądze do innego Walmarta, który jest niedaleko więzienia, gdzie siedzi „wnuczek” .

Cecil oczywiście chciał pomóc swojemu wnukowi i zrobił, co mu powiedziano. Poszedł do bankomatu, a później do Walmarta, aby wykonać przelew. Na szczęście na miejscu czekał na niego istny anioł stróż.

dziadek2

Gdy Audrella Taylor, kasjerka usłyszała historię mężczyzny, była podejrzliwa.

– „Mówił coś o kimś zamkniętym w areszcie, że dostał telefon i potrzebuje przesłać 2,000 dolarów” – opowiada.

Audrella pracowała w Walmarcie od pięciu lat i potrafiła rozpoznać przekręt. Dlatego też nie pozwoliła Cecilowi przelać pieniędzy.

– „Powiedziałam, że odmawiam wykonania przelewu i że wydaje mi się, że to przekręt” – kontynuuje kobieta.

dziadek3

Audrella powiedziała Cecilowi, aby udał się do domu i zadzwonił do swoich dzieci oraz wnuków i dowiedział się czy faktycznie doszło do jakiegokolwiek wypadku. Oczywiście okazało się, że żadnego wypadku nie było.

Dlaczego Cecil nie zadzwonił do nikogo z rodziny w międzyczasie? Oszuści kazali mu nie mówić o tym nikomu. Ani rodzinie, ani nikomu innemu.

Cecil był wdzięczny kasjerce, że odmówiła wykonania przelewu i ostrzegła go przed oszustwem. Takie pieniądze to spora kwota dla mężczyzny i normalnie nie mógłby pozwolić sobie na taki wydatek.

Poniżej możecie obejrzeć reportaż na ten temat:

Źródło: youtube.com

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz