Home Kategorie Ludzie Ta dziewczynka straciła nogi w strasznym wypadku. 10 lat później jest milionerką i wygląda tak.

Ta dziewczynka straciła nogi w strasznym wypadku. 10 lat później jest milionerką i wygląda tak.

Mała dziewczynka Qiang Hongyan żyła spokojnym i szczęśliwym życiem wraz z rodziną w prowincji Yunnan w Chinach.

Jednak, gdy miała 3 lata, przeżyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Qiang brała udział w poważnym wypadku. Lekarze walczyli o jej życie i musieli amputować jej nogi oraz kawaek dolnej części tułowia. Rodzina Qiang nie mogła pozwolić sobie na specjalistyczne leczenie i protezy, ani cokolwiek, co mogło pomóc dziewczynce w jej niepełnosprawności.

Qiang była uwięziona w domu, nie mogąc się ruszyć. Myślała, że już nigdy nie opuści mieszkania.

Pewnego dnia jej dziadek wpadł na pomysł, który mógł okazać się początkiem czegoś niezwykłego. Czegoś, co poruszy cały świat. Przyniósł do domu piłkę do koszykówki.

pilka1

Odciął kawałek piłki i zrobił dwie drewniane poręcze dla Qiang. Później pokazał jej, jak może poruszać się przy pomocy jego wynalazku.

– „Od samego początku, gdy zaczęłam tego używać, byłam bardzo szczęśliwa. W końcu mogłam wyjść z łóżka, domu i być na świeżym powietrzu, gdzie miałam więcej miejsca na zabawę” – mówi Qiang.

Ta niezwykła historia obiegła cały świat, a ludzie zaczęli ją nazywać „basketball girl”.

pilka2

Jej zdjęcia szybko rozeszły się po sieci i ludzie z całego świata zaczęli robić darowizny, aby dziewczyna mogła pozwolić sobie na prawdziwe protezy oraz mogła normalnie się poruszać.

pilka3

Qiang mówi, że ciężko było jej na początku używać protez, ale postanowiła się nie poddawać. Ostatecznie udało się jej osiągnąć marzenie, jakim było znowu chodzić.

Mała wojowniczka ujawniła także, że chciałaby nauczyć się pływać. Nie było to jednak łatwe. Potrzeba było mnóstwo siły i samozaparcia, ale i to udało się osiągnąć. Nie tylko nauczyła się pływać, ale jest na tyle dobra, że zakwalifikowała się do paraolimpiady w 2009 roku. Po tym, pasmo jej sukcesów trwało nadal.

pilka4

Obecnie rywalizuje na poziomie profesjonalnym i udało się jej wygrać kilka ważnych konkursów. Dzięki temu zarobiła niemałą sumę pieniędzy.

pilka5

Qiang przyznaje, że nauczenie się pływać i konkurowanie na profesjonalnym poziomie było bardzo ciężkie, ale jej sekretem jest nigdy się nie poddawać. Jej żelazna wola powinna dopingować nas do nie poddawania się.

Teraz kobieta ma nowe protezy, które wyglądają jeszcze bardziej naturalnie. Jest niesamowita.

pilka6

Qiang jest inspiracją dla wielu i jesteśmy wdzięczni, że możemy obserwować to, co udaje się jej osiągnąć. Udowadnia, że wszystko jest możliwe, dopóki się nie poddasz.

Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
64,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz - złuszczający w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
1182
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
202
Smutny
Smutny
53
Zły
Zły
40

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz