Home Kategorie Jedzenie Najlepsze 14 potraw, które naturalnie pozbędą się wszelkich pasożytów z Twojego organizmu.

Najlepsze 14 potraw, które naturalnie pozbędą się wszelkich pasożytów z Twojego organizmu.

Najlepsze 14 potraw, które naturalnie pozbędą się wszelkich pasożytów z Twojego organizmu.

Pasożyty zazwyczaj niewidoczne gołym okiem, często rozprzestrzeniają się poprzez wodę i jedzenie.

Powszechnie uważa się, że największy problem z pasożytami istnieje w biedniejszych krajach, w których nie przykłada się większej wagi do zdrowia. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Te stworzenia mogą żyć wszędzie.

Niedawne badania przeprowadzone przez Center for Disease Control wykazało, że w samych Stanach Zjednoczonych jest wiele milionów przypadków zakażeń pasożytami. Same kocie odchody infekują ponad 60 milionów Amerykanów rocznie. Dlatego też nie można być zawsze pewnym, że w Twoim ciele nie skrył się jakiś pasażer na gapę.

To samo badanie wykazało, że spośród milionów zakażonych Amerykanów, ponad 300,000 jest nosicielem świdrowca amerykańskiego, który może doprowadzić do chorób serca i uszkodzeń mózgu. Szpitale zgładzają około 1000 przypadków tasiemca uzbrojonego rocznie.

Infekcje pasożytnicze mogą być problemem nie tylko ze względu na ich rozprzestrzenianie się, ale także z powodu poważnych skutków, które mogą mieć duży wpływ na życie. Mogą obciążyć Cię na całe życie, doprowadzić do niewydolności serca, ślepoty, padaczki, a nawet śmierci.

Na szczęście istnieją naturalne i tanie sposoby na zabicie pasożytów. Oczywiście zapobiegać jest lepiej niż leczyć i na pewno możesz zrobić coś, aby nie kusić losu. Poniżej znajdziesz kilka naturalnych składników, których możesz użyć do stworzenia naturalnych leków na pasożyty. Jeśli chodzi o zioła, radzimy najpierw skonsultować się z ekspertem.

#1. Czosnek

Nasze doświadczenia kulinarne nie byłyby takie same, gdyby nie czosnek. Oprócz cudów, jakie potrafi on zrobić w kwestiach smaku, ma on także mnóstwo korzyści zdrowotnych. Potrafi pozbyć się pasożytów, jak ogoniastek jelitowy czy glisty.

#2. Cebula

Sok z cebuli może nie brzmi jakoś przesadnie apetycznie, ale jest świetny w walce z pasożytami, jak tasiemce i Strongyloides stercoralis. Zawartość siarki sprawia, że ma ona właściwości, które zwalczają tych nieproszonych gości z naszego organizmu. Gdy zostaniesz zdiagnozowany z pasożytami, pij 2 łyżki soku z cebuli dwa razy dziennie. Poprawę poczujesz po około 2 tygodniach.

#3. Olej kokosowy

Większość korzyści oleju kokosowego pochodzi od tego, że zawiera on naturalne, nasycone kwasy tłuszczowe. Olej wypłukuje wszelkie toksyny z twojego organizmu, pozbywając się przy okazji przywry i ogoniastka jelitowego. Olej kokosowy jest wszechstronny i można go używać w wielu daniach.

#4. Olej z oregano

Kolejnym olejem, który może okazać się skuteczny w walce z pasożytami to olej z oregano. Wystarczy zmieszać go z wodą i pić trzy razy dziennie. Niektórym nie pasuje gorzki smak, więc dodają do niego także kilka kropel soku z cytryny.

#5. Ananas

Ananasy nie tylko są pyszne, ale także bardzo odżywcze. Oprócz innych korzyści dla zdrowia, owoce te mają zdolność wypłukiwania niektórych pasożytów z organizmu, jak na przykład tasiemce. Ananasy zawierają bromelinę, czyli enzym trawienny, który robi robotę.

#6. Kora drzewa granatu

Owoc ten wykorzystywany jest do leczenia wielu chorób. Jednak w przypadku infekcji pasożytniczych najskuteczniejsza jest kora drzewa. Od lat używa się jej w leczeniu problemów trawiennych, jak biegunka. Jest też przydatna w zwalczaniu najbardziej okrutnych pasożytów. Możesz także spożywać sok z granatów, ale musisz robić to często, nawet 4 – 5 razy dziennie.

#7. Aloes

Gdy mowa o ziołach, które mają właściwości medyczne, aloes jest jednym z najpopularniejszych. Używa się go w różnych przypadkach, jak poparzenia, ale wykorzystywany jest także w kosmetykach. Dodatkowo jego właściwości oczyszczające pomagają pozbyć się pasożytów z organizmu. Można go używać w formie żelu, proszku czy nawet tabletek. Jeśli masz zamiar spożywać go doustnie, należy skonsultować się z lekarzem, gdyż przedawkowanie może być niebezpieczne dla kobiet w ciąży i dzieci.

#8. Komosa piżmowa

Kolejnym ziołem znanym ze swoich właściwości pasożytobójczych. Nie jest jednak tak znany, jak aloes i najczęściej wykorzystuje się go w Ameryce Środkowej i Południowej. Od dawna używany był do blokowania i pozbywania się pasożytów, jak tasiemce i tęgoryjce. Zazwyczaj robi się z niego herbatę. Upewnij się, że nie będziesz spożywać nasion, gdyż zawierają one toksyczny olejek eteryczny.

#9. Nerecznica samcza

Jest to bardzo skuteczna roślina w walce z pasożytami. Jednak ponieważ jest bardzo trująca, należy zachować ostrożność przy jej spożywaniu. Warto najpierw skonsultować się z ekspertem, aby dowiedzieć się, jak poprawnie ją przyjmować. Nerecznica może doprowadzić do śmierci, dlatego zalecamy szczególną ostrożność.

#10. Bylica piołun

Bylica to roślina, która ma właściwości zwalczające tasiemce i inne im podobne pasożyty. Dodatkowo pomaga na trawienie, niskie libido, brak apetytu i problemy z woreczkiem żółciowym. Działa najskuteczniej w formie olejku eterycznego.

#11. Migdały

W migdałach znajdziemy sporo kwasów tłuszczowych. To pomoże pozbyć się podrażnień wewnętrznych, a w efekcie również i pasożytów. Przeciwpasożytnicze działanie migdałów zostało potwierdzone badaniami.

#12. Nalewka z czarnego orzecha

Wiele badań potwierdziło pasożytniczobójcze właściwości nalewki z czarnego orzecha. Jest to także świetny środek przeczyszczający, posiadający zdolność oczyszczania organizmu z pasożytów. Zawiera też związki, które natleniają krew. Jest to potężne lekarstwo, które powinno być zażywane pod okiem eksperta.

#13. Nasiona dyni

Według wielu badań, nasiona dyni są naturalnym środkiem przeciwko wszelkim robakom w układzie trawiennym. Nasiona te nie zabijają pasożytów, ale pomagają wypłukać je z organizmu. Paraliżują je, a dzięki temu bardzo łatwo pozbyć się ich z ciała. Bardzo łatwo włączyć do diety. Wystarczy upiec je w piekarniku.

#14. Nasiona papai

Kolejnym świetnymi nasionami, które wspomogą Cię w walce z pasożytami są nasiona papai. Zostało to potwierdzone przez badania przeprowadzone w Maryland Medical Center oraz Asian Pacific Journal of Tropical Medicine. W najnowszym badaniu 30 uczestników zaczęło spożywać nasiona papai zmieszane z miodem. 23 z nich pozbyło się pasożytów wykrywalnych w stolcu. Nasiona można jeść na surowo, ale warto dodać je do sałatki, lub innej potrawy. Możesz też dorzucić je do swojego smoothie.

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz