Home Kategorie Życie Oto, co dzieje się z mydłem hotelowym, kiedy wymeldujesz się z pokoju.
19.01K

Oto, co dzieje się z mydłem hotelowym, kiedy wymeldujesz się z pokoju.

Zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z mydłem hotelowym, którego nie zużywasz po tym, jak wymeldujesz się z pokoju? Większość z nas otwiera je, używa kilka razy, a później zostawia przy zlewie.

Raczej mało kto zastanawia się nad tym, co dzieje się z nim później, a może warto dłużej zatrzymać się przy tym temacie.

Pomyśl tylko, jak bardzo marnuje się produkt, gdy nie jest zużywany do końca. Dane są zatrważające. W samych Stanach Zjednoczonych codziennie wyrzuca się ponad milion mydeł. Jeśli spojrzymy na problem globalnie okazuje się, że wyrzuca się każdego dnia aż 5 milionów kostek mydła.

mydlo1

Na szczęście ktoś zainteresował się tematem. Jest pewna organizacja charytatywna, która postanowiła wziąć te mydła i sprawić, aby były znowu użyteczne. Nie, nie trafiają one do innego hotelu.

Firma Clean the World z siedzibą w Orlando ciężko pracuje, aby zebrać wszystkie zużyte mydła pozostawione przez hotelowych gości. Dezynfekują je, roztapiają i rozdają najbardziej potrzebującym ludziom na całym świecie.

mydlo2

Clean the World działa w różnych częściach świata: Orlando, Las Vegas, Montreal, Indie i Hong Kong. Pomysł jest wart uwagi szczególnie, że wiele osób nie może sobie pozwolić na takie „luksusy”. Założycielem firmy jest Shawn Seipler, który do tej pory działał w branży technologicznej i podróżował przez prawie 5 miesięcy w roku.

Był dociekliwy i w końcu zaczął zastanawiać się nad tym, co dzieje się z mydłami, których nie zużywa się w hotelach. Pewnej nocy udał się do recepcji i zadał nurtujące go pytanie. Usłyszał wtedy, że mydła takie są wyrzucane niezależnie od tego ile razy zostaną użyte.

Shawn postanowił przeprowadzić badania, w czasie których dowiedział się, jak można zmienić tę niepokojącą tendencję i przerobić mydła tak, aby mogły się jeszcze przydać.

mydlo3

Jak to wygląda? Najpierw zbiera się mydła z wielu hoteli, aby później zdezynfekować je i ponownie roztopić. Bardzo ważne jest oczyszczanie, gdyż chyba nikt nie chce korzystać z mydła, które niedawno było w rękach kogoś innego.

W miarę, jak Seipler prowadził kolejne badania, dowiedział się, że na całym świecie tysiące dzieci codziennie umiera z powodu wielu chorób. WHO stwierdziło, że chorobom tym da się zapobiec dzięki czemuś tak prostemu, jak odpowiednia higiena.

mydlo4

Hotele mogą współpracować obecnie z Clean the World i wszystkie zużyte mydła hotelowe mogą być przetwarzane za zaledwie 50 centów za pokój miesięcznie. Firma zajmuje się także odzyskiwaniem szamponów i odżywek, które przekazuje do schronisk dla bezdomnych na całym świecie.

W ubiegłym roku firma wysłała około 400,000 zestawów higienicznych i wyprodukowała ponad 7 milionów kostek mydła z recyklingu. Nadal mają jednak przed sobą wiele pracy. Seipler powiedział:

– “Istnieje cały świat hoteli, w których możemy zacząć przekazywać darowizny. Obecnie mamy 20 procent wszystkich hoteli w USA. To dużo miejsca do wzrostu i dużo mydła do zrobienia”.

mydlo5

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
Oferta zakończona!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
94
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz